طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

سواد رسانه‌اي بچه‌ها بيشتر از بزرگ‌تر‌هاست

سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 00:34

مهدی نیامنش، مدیر شرکت زیست بوم مجازی درسا گفت: امروز سواد رسانه‌اي بچه‌ها بيشتر از بزرگ‌تر‌هاست و کودکان به گونه‌اي در فضاي مجازي حضور دارند که گويا متعلق به اين فضا هستند.به گزارش روابط عمومی«زیست بوم مجازی درسا»، وی که به عنوان حامی مالی سری جدید مجموعه «محله گل و بلبل» در نشست خبری عوامل تهیه این برنامه تلویزیونی حضور داشت، تاکید کرد: شرکت ما به دنبال راه‌حلی برای استفاده درست از فضای مجازی بود. طبق آمارهای به دست آمده، ۱۹ میلیون نفر نوجوان در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و براساس آمار پلیس فتا، ۶۰ درصد از روابط نامشروع از فضای مجازی شروع می‌شود؛ بنابراین خانواده‌ها دغدغه‌های زیادی درباره‌ی فضای مجازی دارند. این برنامه به دنبال آن است که سواد فضای مجازی را در میان خانواده‌ها گسترش دهد.

کودکان و نوجوانان در ابزار دیجیتال جلوتر از بزرگترهای خود هستند که این پیشرفت هم با تغییر و کنجکاوی در آن‌ها به دست می‌آید. اما این بچه‌ها نحوه‌ی استفاده درست از فضای مجازی را بلد نیستند.وی با بیان اینکه دانایی، رشد، سرگرمی و اینترنت پاک شعار زیست بوم مجازی درسا به شمار می رود، تصریح کرد: ما در اینجا با مسئله‌ای مواجه‌ایم که هم فنی و هم محتوایی است. در قدم اول و مهم به سراغ شرکت همراه اول رفتیم تا در بخش ارتباطات با مشکلی مواجه نشویم و بعد به سمت متخصصین حوزه رسانه رفیتیم.

در ادامه به دنبال فردی بودیم که بچه‌ها به خوبی به او اعتماد داشته باشند و صحبت‌هایش را به راحتی گوش کنند که بعد از تحقیق‌های بسیار به این نتیجه رسیدیم که بهترین فرد در این زمینه عموپوررنگ است.نیامنش، ضمن تشريح ايده‌هاي راه‌اندازي اين شرکت که قرار است به عنوان واسطه‌اي براي استفاده مفيد بچه‌ها از فوايد فضاي مجازي فعاليت کند، گفت: سواد کودکان و نوجوانان درباره فضای مجازی از بزرگترها بسیار بیشتر است و بزرگترها دانش حضور در این فضا را ندارند، همین مهم باعث شده که کودکان و نوجوانان از بزرگترها پیشی بگیرند؛ البته نباید این نکته را فراموش کنیم که متاسفانه کودکان و نوجوان ما تنها در حوزه مهارت های دیجتیالی از بزرگترهای خود جلو هستند و در حقیقت مهارت زندگی در فضای مجازی را ندارند؛ از این رو ما می خواهیم در کنار خانواده ها قرار بگیریم تا آنها را در فضای مجازی یاری کنیم.

مدیر شرکت زیست بوم مجازی درسا تاکید کرد: ما به دنبال کسي بوديم که بچه‌ها به حرف‌هاي وي اعتماد داشته باشند و در تحقيقات‌مان به اين نتيجه رسيديم که بهترين فرد در اين زمينه عموپورنگ است. و ادامه داد: قطعا ما محصولاتی داریم که با فروش‌شان درآمدزایی می‌کنیم؛ با این حال برخی محصولات مان نیز تنها با هدف فرهنگ سازی و آموزش کودکان و به صورت رایگان ارائه می شود.

نشست1