برگزاری رویداد نوآورانه «پیام‌آورد»در حوزه‌ پیام‌رسان‌های ایرانی

چهارشنبه, 03 بهمن 1397 ساعت 10:55

یک رویداد نوآورانه در حوزه‌ پیام‌رسان‌های ایرانی با عنوان «پیام‌آورد» در رشته‌های کسب و کار، توسعه نرم‌افزار، معماری نرم‌افزار، طراحی واسط کاربری (UI/UX)، طراحی ایموجی و شمتا (بخش ویژه‌ رویداد پیام‌آورد) برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، یک رویداد نوآورانه در حوزه‌ پیام‌رسان‌های ایرانی با همت موسسه میزان گستر شریف و حمایت وزارت ارتباطات برای مبتکران پیام رسان های ایرانی برگزار می شود.
این رویداد با عنوان «پیام‌آورد» در رشته‌های کسب و کار، توسعه نرم‌افزار، معماری نرم‌افزار، طراحی واسط کاربری (UI/UX)، طراحی ایموجی و شمتا (بخش ویژه‌ رویداد پیام‌آورد) برگزار خواهد شد و در بخش شمتا، متخصصان، کارشناسان، علاقه‌مندان حوزه‌ فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌توانند نوآوری و استعداد خود را در جهت آفرينش مدل‌های جديدی از پيام‌رسان‌ها به کار گيرند.
همچنین در بخش کسب‌وکار، شرکت کنندگان در مقام یک طراح ایده، خلاقیت خود را برای بهبود آینده تجاری شرکت پیام‌رسان فرضی، به کار می‌گیرند.
علاوه بر این بخش‌های طراحی رابط کاربری و طراحی ایموجی، به بهبود تجربه بصری کاربران اختصاص دارد و بخش های توسعه نرم‌افزار و معماری نرم‌افزار محلی برای رقابت و درخشش متخصصان حوزه برنامه نویسی است.
این رویداد فناورانه، مهارت‌های کاری و توانایی‌های فنی شرکت‌کنندگان را در رقابتی چالشی محک می‌زند و بهترین‌ها را شناسایی و پشتیبانی می‌کند.
شرکت‌کنندگان با پاسخ به سوالات طراحی‌شده و ارائه‌ آثار پیرامون چالش‌های طرح‌شده در مرحله‌ اول (اینترنتی) و مرحله‌ دوم (حضوری)، رتبه‌بندی می‌شوند. سه نفر برتر هر رشته جایزه نقدی چندمیلیونی می‌گیرند و تمام افراد حاضر در مرحله‌ حضوری، علاوه بر دریافت لوح و گواهی معتبر در دانشگاه صنعتی شریف، برای کار به پیام‌رسان‌های مشهور ایرانی معرفی می‌شوند.
مرحله‌ اول این رقابت‌ها، در نیمه‌ دوم دی‌ماه لغایت 22 بهمن و به‌صورت اینترنتی و مرحله‌ نهایی آن، اسفندماه به صورت حضوری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. پس اگر از اهالی جهان فناوری و آی‌تی هستید، شرکت در این رویداد جذاب را از دست ندهید!

 

photo 2019 01 23 14 36 06


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب