آفرینک اولین شبکه کارتونی ویژه کودکان و نوجوانان

دوشنبه, 26 مهر 1395 ساعت 00:13

برنامه موبایلی «آفرینک» به عنوان اولین شبکه کارتونی کودک و نوجوان از طریق سیم‌کارت درسا (سیم‌کارت کودک و نوجوان اپراتور همراه اول) ارائه شده‌است.هدف این برنامه که دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ارائه محتوای قانونی، سالم، ارزشمند و به‌روز برای گروه سنی کودک و نوجوان با تأکید بر ایجاد یک فضای پاک و صیانت شده‌است.والدین می‌توانند توسط آفرینک به تمام نیازهای محتوایی و رسانه‌ای کودکانشان پاسخ‌داده و بدون نگرانی‌‌ از دسترسی فرزندان به فضای مجازی، بیش از شش هزار محتوای غنی شامل فیلم‌، انیمیشن، امکانات آموزشی، شعر، داستان و... را در قالب یک اپلیکیشن و در فضایی پاک در اختیار کودکانشان قرار دهند.

از طریق صفحه مخصوصی که به منظور کنترل والدین در این برنامه در نظر گرفته‌شده‌است، امکان زمانبندی مشاهده محتوا، تنظیم رده سنی مناسب با محتوا و همچنین محتوای مناسب جنسیت کودکان فراهم شده‌است.آفرینک با تولیدکنندگان محتوا تعامل حرفه‌ای دارد و در این برنامه حق کپی رایت مولفان همیشه رعایت می‌شود.تمامی آثار ارائه شده در این برنامه پشتوانه حقوقی دارد و آفرینک با سهیم‌کردن صاحبان آثار در درآمد حاصل از فروش به ارتقای جایگاه محتوای دیجیتال ایرانی و همچنین اقتصاد حوزه فرهنگ و هنر کمک می‌کند.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب