امکان عضویت در کانال اختصاصی برنامه "محله گل و بلبل 3" با نصب برنامک پاد

دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 09:39

مدیر محصولات و محتوای زیست بوم مجازی درسا از امکان عضویت در کانال اختصاصی برنامه تلویزیونی "محله گل و بلبل 3" با نصب برنامک پاد خبر داد.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، مرتضی شکوری با اشاره به نقش شبکه های اجتماعی و پیام رسان های مختلفی که اکنون در دسترس عموم مردم قرار دارد، اظهار کرد: همواره منطقی ترین و ایده آل ترین وضعیت در دنیای تکنولوژی و فضای مجازی، استفاده صحیح از آن است اما در برخی مواقع شاهد آن هستیم که حذف صورت مساله در اولویت مسئولان اجرایی قرار می گیرد.
وی افزود: این در حالی است که در بسیاری از مواقع می توان با ساده ترین راه حل ها کاری صورت داد تا از تکنولوژی و دنیای مجازی با محتوای پراکنده و متعدد، استفاده مفید و سودمند کرد.
شکوری در ادامه به مشکلاتی که در فضای مجازی وجود دارد و سبب بروز نگرانی و دلواپسی برای والدین می شود، اشاره کرد و گفت: حجم زیاد داده های نامناسب و غیراخلاقی در اینترنت در کنار خطر مجرمین و سوءاستفاده کنندگان اینترنتی از کودکان ایجاب می کند تا والدین برای حفاظت و مراقبت از فرزندان خود در فضای مجازی اهمیت بیشتری قائل شوند.
مدیر محصولات و محتوا با بیان اینکه نحوه استفاده کودکان از فضای مجازی و محتواهای در دسترس آنها در اینترنت یکی از نگرانی های مهم والدین است، گفت: استفاده کنترل نشده از اینترنت می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری را متوجه کودکان کند و همین امر سبب شده کودکان در اینترنت به دنبال مشاهده عکس ها و ویدئوهای مورد علاقه خود رفته و از سویی در بیشتر مواقع با کنترل والدین رو به رو می شوند خانواده درسا شرایطی را فراهم آورده که در برنامک "کاملا ایرانی پاد" آنچه مورد نیاز والدین و فرزندان است مهیا سازد تا هم کودکان به علایق خود دست یافته و هم والدین خیالی آسوده تر داشته و هردو در کنار هم در دنیای مجازی اوقات خود را سپری کنند.
وی در خصوص برخی از ویژگی های این برنامک اظهار کرد: امکان عضویت در کانال عموپورنگ با مشاهده ویدئوهای منتخب برنامه "محله گل و بلبل 3"، مشاهده ویدئوهای پشت صحنه و عکس های حضور درسایی ها در لوکیشن برنامه محله گل و بلبل، امکان استفاده از کانال های منتخب پر از بازی های فکری و هیجان انگیز، امکان عضویت در کانال شامل محتوای کارتون های جذاب و دیدنی برای سرگرمی کودکان و نوجوانان، امکان شرکت در مسابقه های قرآنی برای افزایش اطلاعات دینی و مذهبی کودکان و نوجوانان و شعر و قصه های کودکانه از جمله ویژگی ها و قابلیت های جذاب این برنامک است.
شکوری در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه نصب و در اختیار داشتن برنامک پاد، گفت: علاقمندان به داشتن این برنامک می توانند عدد 11 را به سرشماره 3003 ارسال و آن را دریافت کنند. همچنین افرادی که مایل به داشتن این برنامک هستند می توانند از طریق لینک مستقیم www.2rsa.ir/pad.html و یا مراجعه به سایت www.dorsafamily.ir به نصب آن اقدام کنند. ناگفته نماند که کاربران در شروع نصب این برنامک و در شروع همراهی، دو فندق دریافت می کنند.
لازم به ذکر است برنامک پاد با حضور امیر خوراکیان معاون مرکز ملی فضای مجازی و اعضای هیات مدیره زیست بوم مجازی درسا در نوزدهمین نمایشگاه تله کام رونمایی شد.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب