انتشار کتاب مرجع فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک ایران

پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 11:25

کتاب مرجع و راهنمای توانمندی‌های فناورانه صنعت آموزش الکترونیکی ایران برای سال 96 تحت عنوان «فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، کتاب «فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» در تلاش جمعی از فعالان عرصه فناوری اطلاعات و رایانه، صنعت آموزش الکترونیکی رایاد منتشر شد.
هدف از انتشار این کتاب، ایجاد یک مرجع و راهنما برای مدیران، سیاستگذاران و سرمایه گذاران صنعت آموزش الکترونیکی ایران است.
کتاب فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک ایران شامل درخت فناوری هایی است که در این صنعت به کار گرفته می شوند. همچنین این کتاب اطلاعات بومی و تجاری سازی شده مربوط به فناوری های روز و کاربردی صنعت یادگیری را در دو حوزه بسترها و زیرساخت های یادگیری الکترونیک و محیط یادگیری مجازی ارائه کرده است. لذا در این کتاب ضمن ارائه دسته بندی از فناوری ها، به معرفی شرکت ها و موسسات فعال در صنعت یادگیری الکترونیک ایران نیز پرداخته شده است.
یکی از این شرکت ها، زیست بوم مجازی درسا است که در آن به سه اپلیکیشن دنیای درسا، پرسا و درسابازار اشاره شده و حفاظت در مقابل محتواب نامناسب، دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب در جامعه مجازی امن، ارائه برنامه های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان و ... از مهمترین ویژگی های این محصولات است.
این کتاب برای سرمایه گذاران و تصمیم سازان قابل استفاده بوده و به شناخت ظرفیت ها و وضع موجود صنعت یاری می رساند. همچنین این کتاب در برگیرنده اطلاعات جامعی از شرکت ها و موسسات فعال در این صنعت ارائه می کند.
این کتاب دربرگیرنده اطلاعات شرکت ها و موسسات فعال در زمینه یادگیری الکترونیک است که با توجه به فناوری های تجاری سازی شده، در ایران مشغول فعالیت هستند. بسترهای یادگیری الکترونیک در این کتاب به دو حوزه بسترهای اقتصادی و فرهنگی-اجتماعی تقسیم و طبقه بندی شده است. ضمن اینکه اشاره ای هم به زیرساخت های آموزش سخت افزاری و نرم افزاری شده است.


نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن تخصصی کودک از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد.

مهندس محمدجواد آذری جهرمی عصر روز شنبه 14 مهرماه با حضور در سالن تخصصی کودک نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد. در این مراسم که با همراهی نصرالله جهانگرد ریس سازمان فناوری اطلاعات و هیات همراه برگزار شد، از مجموعه چهار جلدی نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان درسا رونمایی شد.

این مجموعه چهارجلدی که حاصل تلاش یک ساله زیست بوم مجازی درسا است با چهار عنوان "مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا" و "سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان" رونمایی شد.

وزیر ارتباطات در حاشیه این رونمایی عنوان کرد: وجود یک چارچوب کلی و منسجم برای تسریع در بکارگیری محتواهای مفید و آموزشی امری ضروری است و اینگونه نظام نامه ها می تواند به اهمیت این موضوع سرعت بخشد.


ادامه خبر