طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

انتشار کتاب مرجع فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک ایران

پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 11:25

کتاب مرجع و راهنمای توانمندی‌های فناورانه صنعت آموزش الکترونیکی ایران برای سال 96 تحت عنوان «فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، کتاب «فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» در تلاش جمعی از فعالان عرصه فناوری اطلاعات و رایانه، صنعت آموزش الکترونیکی رایاد منتشر شد.
هدف از انتشار این کتاب، ایجاد یک مرجع و راهنما برای مدیران، سیاستگذاران و سرمایه گذاران صنعت آموزش الکترونیکی ایران است.
کتاب فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک ایران شامل درخت فناوری هایی است که در این صنعت به کار گرفته می شوند. همچنین این کتاب اطلاعات بومی و تجاری سازی شده مربوط به فناوری های روز و کاربردی صنعت یادگیری را در دو حوزه بسترها و زیرساخت های یادگیری الکترونیک و محیط یادگیری مجازی ارائه کرده است. لذا در این کتاب ضمن ارائه دسته بندی از فناوری ها، به معرفی شرکت ها و موسسات فعال در صنعت یادگیری الکترونیک ایران نیز پرداخته شده است.
یکی از این شرکت ها، زیست بوم مجازی درسا است که در آن به سه اپلیکیشن دنیای درسا، پرسا و درسابازار اشاره شده و حفاظت در مقابل محتواب نامناسب، دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب در جامعه مجازی امن، ارائه برنامه های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان و ... از مهمترین ویژگی های این محصولات است.
این کتاب برای سرمایه گذاران و تصمیم سازان قابل استفاده بوده و به شناخت ظرفیت ها و وضع موجود صنعت یاری می رساند. همچنین این کتاب در برگیرنده اطلاعات جامعی از شرکت ها و موسسات فعال در این صنعت ارائه می کند.
این کتاب دربرگیرنده اطلاعات شرکت ها و موسسات فعال در زمینه یادگیری الکترونیک است که با توجه به فناوری های تجاری سازی شده، در ایران مشغول فعالیت هستند. بسترهای یادگیری الکترونیک در این کتاب به دو حوزه بسترهای اقتصادی و فرهنگی-اجتماعی تقسیم و طبقه بندی شده است. ضمن اینکه اشاره ای هم به زیرساخت های آموزش سخت افزاری و نرم افزاری شده است.


جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان

برگزاری جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435 با مشارکت زیست بوم مجازی درسا ⚡️ویژه 8 تا 18 ساله ها 📆 ثبت نام تا پایان بهار 🎁همراه با جوایز ارزنده🎁

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435 که با هدف ترسیم آینده با ایده های کودکان و نوجوانان برگزار می شود قصد دارد تا گروه های سنی 8 تا 18 سال را به چالشی دعوت و از طریق آن، به شکوفایی ایده های نو پیرامون آینده جامعه کمک کند. در این بین، برخی از فعالان حوزه کودک و نوجوان از جمله زیست بوم مجازی درسا در کنار وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه صنعتی شریف، با حمایت از برگزاری این جشنواره، به نقش نسل تاثیرگذار آینده جامعه تاکید بیشتری دارند که حیطه فعالیت های آنها هم گویای این قضیه است. افرادی که تمایل به شرکت در این جشنواره را دارند، می توانند با ورود به سایت www.wikiwall.ir یا نصب اپلیکیشن آن بر روی تلفن های همراه خود، با انتخاب شهر خود، اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده و در نهایت با انتخاب عنوان جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435، ثبت نام خود را تکمیل کنند. لازم به ذکر است کودکان و نوجوانان می توانند از ایده ها و تفکرات افراد بزرگتر از جمله پدربزرگ و مادربزرگ ها، کمک گرفته و با تصور آینده، هر ایده ای که از شهر، روستا، شهربازی، خانه، خودرو و هر مورد دیگری به ذهنشان می رسد، به شکل فیلم، متن، عکس، بازی یا فایل صوتی و حتی انیمیشن در سایت بارگذاری کنند.