طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

انتشار کتاب مرجع فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک ایران

پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 11:25

کتاب مرجع و راهنمای توانمندی‌های فناورانه صنعت آموزش الکترونیکی ایران برای سال 96 تحت عنوان «فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، کتاب «فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» در تلاش جمعی از فعالان عرصه فناوری اطلاعات و رایانه، صنعت آموزش الکترونیکی رایاد منتشر شد.
هدف از انتشار این کتاب، ایجاد یک مرجع و راهنما برای مدیران، سیاستگذاران و سرمایه گذاران صنعت آموزش الکترونیکی ایران است.
کتاب فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک ایران شامل درخت فناوری هایی است که در این صنعت به کار گرفته می شوند. همچنین این کتاب اطلاعات بومی و تجاری سازی شده مربوط به فناوری های روز و کاربردی صنعت یادگیری را در دو حوزه بسترها و زیرساخت های یادگیری الکترونیک و محیط یادگیری مجازی ارائه کرده است. لذا در این کتاب ضمن ارائه دسته بندی از فناوری ها، به معرفی شرکت ها و موسسات فعال در صنعت یادگیری الکترونیک ایران نیز پرداخته شده است.
یکی از این شرکت ها، زیست بوم مجازی درسا است که در آن به سه اپلیکیشن دنیای درسا، پرسا و درسابازار اشاره شده و حفاظت در مقابل محتواب نامناسب، دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب در جامعه مجازی امن، ارائه برنامه های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان و ... از مهمترین ویژگی های این محصولات است.
این کتاب برای سرمایه گذاران و تصمیم سازان قابل استفاده بوده و به شناخت ظرفیت ها و وضع موجود صنعت یاری می رساند. همچنین این کتاب در برگیرنده اطلاعات جامعی از شرکت ها و موسسات فعال در این صنعت ارائه می کند.
این کتاب دربرگیرنده اطلاعات شرکت ها و موسسات فعال در زمینه یادگیری الکترونیک است که با توجه به فناوری های تجاری سازی شده، در ایران مشغول فعالیت هستند. بسترهای یادگیری الکترونیک در این کتاب به دو حوزه بسترهای اقتصادی و فرهنگی-اجتماعی تقسیم و طبقه بندی شده است. ضمن اینکه اشاره ای هم به زیرساخت های آموزش سخت افزاری و نرم افزاری شده است.


پژوهش، آموزش و رسانه محورهای تفاهم نامه درسا و مسیر رسانه

مدیر موسسه مسیر رسانه در جریان انعقاد تفاهم نامه همکاری با زیست بوم مجازی درسا، به سه محور اصلی این سند در کنار محور ویژه مشاوره اشاره کرد.

سید احمد موسوی صمدی سابقه همکاری مجموعه مسیر رسانه با خانواده درسا را فراتر از بازه انعقاد تفاهم نامه دانست و گفت: این جنس همکاری ها با مجموعه های خصوصی چون درسا به دلیل پیوست های اقتصادی و کاری که دارد، بسیار کارآمدتر است.

وی این جنس از کارآمدی را شامل افزایش بازدهی برای طرفین قرارداد از یکسو و سودمندی فرهنگی و اجتماعی برای مخاطبان از سوی دیگر برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا بتوان با این دست از اقدامات، هم افزایی های بیشتری برای اعتلای فرهنگ رسانه ای در کشور اتفاق بیافتد.

مدیر موسسه رسانه در ادامه با اشاره به فعالیت های در دست اقدام درسا چون سری سوم محله گل و بلبل اظهار کرد: این مجموعه با توجه به مخاطبان خوبی که دارد، می تواند در زمینه پژوهشی و آموزشی گزینه خوبی برای برنامه ریزی های آتی باشد.

وی افزود: موسسه مسیر رسانه به صورت تخصصی در زمینه پژوهشی و تولید محتوا فعالیت داشته و از سوی دیگر در حوزه های آموزشی نیز دوره های تربیت مربی و تربیت مدرس رسانه ای را در دستور کار قرار داده است که امیدواریم با همکاری درسا بیش از پیش به اهداف خود دست یابد.


ادامه خبر