انتشار کتاب مرجع فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک ایران

پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 11:25

کتاب مرجع و راهنمای توانمندی‌های فناورانه صنعت آموزش الکترونیکی ایران برای سال 96 تحت عنوان «فناوری‌های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، کتاب «فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک (رایاد)» در تلاش جمعی از فعالان عرصه فناوری اطلاعات و رایانه، صنعت آموزش الکترونیکی رایاد منتشر شد.
هدف از انتشار این کتاب، ایجاد یک مرجع و راهنما برای مدیران، سیاستگذاران و سرمایه گذاران صنعت آموزش الکترونیکی ایران است.
کتاب فناوری های صنعت یادگیری الکترونیک ایران شامل درخت فناوری هایی است که در این صنعت به کار گرفته می شوند. همچنین این کتاب اطلاعات بومی و تجاری سازی شده مربوط به فناوری های روز و کاربردی صنعت یادگیری را در دو حوزه بسترها و زیرساخت های یادگیری الکترونیک و محیط یادگیری مجازی ارائه کرده است. لذا در این کتاب ضمن ارائه دسته بندی از فناوری ها، به معرفی شرکت ها و موسسات فعال در صنعت یادگیری الکترونیک ایران نیز پرداخته شده است.
یکی از این شرکت ها، زیست بوم مجازی درسا است که در آن به سه اپلیکیشن دنیای درسا، پرسا و درسابازار اشاره شده و حفاظت در مقابل محتواب نامناسب، دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب در جامعه مجازی امن، ارائه برنامه های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان و ... از مهمترین ویژگی های این محصولات است.
این کتاب برای سرمایه گذاران و تصمیم سازان قابل استفاده بوده و به شناخت ظرفیت ها و وضع موجود صنعت یاری می رساند. همچنین این کتاب در برگیرنده اطلاعات جامعی از شرکت ها و موسسات فعال در این صنعت ارائه می کند.
این کتاب دربرگیرنده اطلاعات شرکت ها و موسسات فعال در زمینه یادگیری الکترونیک است که با توجه به فناوری های تجاری سازی شده، در ایران مشغول فعالیت هستند. بسترهای یادگیری الکترونیک در این کتاب به دو حوزه بسترهای اقتصادی و فرهنگی-اجتماعی تقسیم و طبقه بندی شده است. ضمن اینکه اشاره ای هم به زیرساخت های آموزش سخت افزاری و نرم افزاری شده است.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب