بازدید مسئولان از غرفه سیم کارت کودک و نوجوان درسا در هفدهمین نمایشگاه تلکام

سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 00:34

در حاشیه این بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه مدیر‌عامل اپراتور همراه اول، برای دقایقی میهمان غرفه‌های مختلف همراه اول شدند و گفتگویی نیز با دست اندرکاران درسا داشتند.آقای دکتر واعظی در این بازدید در جریان محصولات و فعالیت‌های جدید درسا به‌عنوان ارائه دهنده سیم‌کارت‌ ویژه کودک و نوجوان همراه اول قرار گرفتند.لازم به ذکر است، استفاده از تمامی امکانات سیم‌کارت ویژه کودک و نوجوان درسا از طریق دو سیم‌کارت دائمی یا اعتباری همراه اول (سیم کارت والد و سیم کارت فرزند) و بدون پرداخت هیچ هزینه اضافه امکان‌پذیر است.افزون بر این، بازدیدکنندگان در این نمایشگاه می‌توانند با حضور در غرفه مشترک درسا و آفرینک در محوطه نمایشگاه، از برنامه ها و کارتونهایی که برای کودکان و نوجوانان عزیز در نظر گرفته شده است لذت ببرند.نمایشگاه تلکام از تاریخ 4 تا 7 مهر ماه از ساعت 9 تا 5 بعدازظهر آماده بازدید علاقه‌مندان است.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب