بازدید هیئت مدیره همراه اول از محله گل و بلبل 2

سه شنبه, 26 بهمن 1395 ساعت 11:22

به گزارش روابط عمومی خانواده درسا، جمعی متشکل از اعضای هیئت مدیره، مشاوران همراه اول و مدیران شرکت زیست بوم مجازی درسا، دوشنبه  25 بهمن ماه از محل ضبط برنامه محله گل و بلبل 2 بازدید به عمل آوردند. ضمن این بازدید، بخش های مختلف محله گل و بلبل رویت و با تیم سازنده متشکل از تهیه کننده آقای آقاجان زاده و کارگردان آقای احمد علیپور، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ)، شخصیت های عروسکی و.... ملاقات داشتند.

photo5841723442246821815

خانواده درسا حامی و مالی و محتوایی برنامه محله گل و بلبل 2 با توجه به باورپذیری شخصیت عمو پورنگ برای فرزندان سلسله مباحث آموزشی را مطرح میکند که طی این بازدید بر کیفیت محتوا و برنامک های خانواده درسا تاکید شد؛ گزارشی از میزان پيشرفت پروژه مشاركتي خانواده درسا و محله گل و بلبل 2 نیز ارائه شد.
حمایت همراه اول برای شکل گیری بازار و رویکرد خانواده درسا در ارائه اینترنت پاک از موارد دیگر مطرح شده در این بازدید بود.

 


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب