تسهیل روند مشارکت تولیدکنندگان محتوا با خانواده درسا

دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 16:56

مدیرعامل زیست بوم مجازی درسا از تسهیل روند مشارکت تولیدکنندگان محتوا با خانواده درسا خبر داد و گفت: این مجموعه با تدوین نظام نامه موضوعی کودک، مسیر مشارکت تولیدکنندگان محتوا را تسریع بخشیده و روند جذب را آسان کرده است.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، عباس محمدخانی در خصوص حضور خانواده درسا در نوزدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی اظهار کرد: رویدادهای مهمی مانند نمایشگاه تله کام فرصت مناسبی است تا بسیاری از مجموعه های فعال در خدمات موبایلی زحمات و تلاش های یک سال اخیر خود را به نمایش بگذارند.
وی ادامه داد: این گونه فرصت ها علاوه بر اینکه می تواند یک اطلاع رسانی حائز اهمیت برای عموم مردم و علاقمندان این حوزه به شمار آید، می تواند فضایی برای گفتگوهای دو جانبه و چندجانبه بین فعالان حوزه فضای مجازی فراهم کند.
محمدخانی در ادامه اظهارات خود به بخشی از اقدامات خانواده درسا که در یک سال اخیر به نتیجه رسیده و قابل ارائه به کاربران شده است اشاره و خاطرنشان کرد: تدوین استراتژی و نقشه راه برای یک سال آینده یکی از مهمترین اقداماتی بود که صورت گرفت زیرا این نقشه برای تکمیل مسیری که تا کنون پیموده شده، تدوین شده است.
مدیرعامل زیست بوم مجازی درسا عنوان کرد: در نقشه استراتژی خانواده درسا به چشم انداز، مسئولیت اجتماعی، مشتری، فرایندهای داخلی و رشد و یادگیری توجه ویژه ای شده است؛ به گونه ای که از درسا در چشم انداز آتی خود به عنوان زیست بوم خلاق پشتیبان خانواده ها در توسعه دانایی، رشد و سرگرمی کودکان و نوجوانان از طریق فضای اینترنت پاک، به بهترین نحو و مبتنی بر ارزش های ایرانی اسلامی یاد خواهد شد.

 

نخستین گام های مسئولیت اجتماعی درسا با محک و کمیته امداد
وی ادامه داد: همچنین خانواده درسا قصد دارد در ماموریت اجتماعی خود، تضمین تهیه محتوای فرهنگی ایرانی مناسب خانواده های ایرانی و افزایش بهره وری استفاده از منابع را در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا بخشی از اقدامات خود را معطوف به مسئولیت های اجتماعی کرده است.
به گفته محمدخانی، رایزنی و توافق برای همکاری با مجموعه هایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و موسسه محک از همین قبیل اقدامات به شمار می رود که خانواده درسا با تعریف و رونمایی از برنامک زنگوله، به این اقدام مهم می پردازد.
وی افزود: خانواده درسا همچنین قصد دارد با به روز رسانی نگرش و اقدامات خود همسو با تغییرات اقتصادی و اجتماعی، مدیریت رابطه با حاکمیت را ایجاد کند و در همین خصوص با ایجاد روابط استراتژیک با تولیدکنندگان محتوا، به توسعه بازار و نزدیک شدن به خانواده ها و توسعه فروش به آنها کمک کند.

 

نظام نامه موضوعی کودک خدمت جدیدی به تولیدکنندگان محتوا است
مدیرعامل زیست بوم مجازی درسا در ادامه به اقدام دیگر مجموعه ذیربط اشاره کرد و گفت: در نهایت تدوین و چاپ نظام نامه موضوعی کودک در 4 جلد اقدام دیگری بود که توسط این مجموعه صورت گرفت و در نمایشگاه تله کام با حضور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس محترم سازمان فناوری اطلاعات و هیات همراه و تعدادی از اعضای هیات مدیره درسا، رونمایی شد.
وی تاکید کرد: این نظام نامه با هدف تسهیل فرایند مشارکت با تولیدکنندگان محتوا طراحی و تدوین شده است و با عناوین "مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا" و "سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان" قرار است در اختیار آنها قرار بگیرد.
محمدخانی اظهار کرد: جذب تولیدکنندگان محتوا می تواند طبق این نظام نامه موضوعی به آسانی صورت گیرد و تمام تولیدکنندگانی که محتوای خود را مطابق با شرایط آن تولید کنند، می توانند بدون طی کردن روند پیچیده و خاصی، علاقمندی خود به مشارکت با زیست بوم های مجازی مختلف را نشان دهند.
مدیرعامل زیست بوم مجازی درسا در ادامه به آماری که طبق آن، سیر صعودی درسا از نمایشگاه تله کام سال گذشته تا کنون را نشان می دهد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد درسانگاران به 34 مورد رسیده است که در کنار آن می توان به راه اندازی 16 سرویس دیگر هم اشاره کرد.

 

درسا هویت مجازی و فراتر از آن
وی همچنین به کتاب جدیدی که نقشه راهنمای درسا به شمار می آید، اشاره و اظهار کرد: این کتاب با عنوان "درسا هویت مجازی و فراتر از آن" اکنون قابل دسترسی فعالان حوزه فضای مجازی بوده و در آن به تمام مواردی که پیرامون جهان برند وجود دارد، به تفصیل و به همراه تصاویر، اشاره شده است.
محمدخانی گفت: همچنین قرار است به زودی طبق جزئیات درج شده در کتاب مذکور، بازی موبایلی جامعی هم طراحی و تولید شود.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب