حمایت از کودکان سرطانی محک با "خوبیار" خانواده درسا

سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 15:39

عضو هیات مدیره زیست بوم مجازی درسا با اعلام تعریف شماره ای در فهرست سرشماره 3003 با عنوان "خوبیار" اظهار کرد: خانواده درسا بخشی از درآمد و عواید مالی خود را به منظور انجام مسئولیت اجتماعی به حمایت از کودکان سرطانی محک اختصاص داده است.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، مهدی افراسیابی ابتدا به فلسفه ایجاد مجموعه درسا اشاره کرد و گفت: این مجموعه با هدف تلاش برای رفع خلاءهای موجود در فضای مجازی برای گروه سنی کودک و نوجوان و همچنین برطرف شدن دغدغه والدین از دنیای نامحدود مجازی، فعالیت خود را از سال 94 به طور رسمی آغاز کرده است.
وی ادامه داد: خانواده درسا هر سال از کلیه فعالیت های در حال انجام و همچنین اقدامات و چشم اندازهای در پیش رو، نقشه استراتژی ترسیم می کند که می تواند نقش موثری در رسیدن به اهداف اصلی ایفا کند.
افراسیابی بخشی از سیاست های درسا را در سال جاری مختص به مسئولیت های اجتماعی عنوان کرد و افزود: این مجموعه قصد دارد در ماموریت اجتماعی خود، تضمین تهیه محتوای فرهنگی ایرانی مناسب خانواده های ایرانی و افزایش بهره وری استفاده از منابع را در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا بخشی از اقدامات را هم معطوف به مسئولیت های اجتماعی کرده است.
به گفته افراسیابی، رایزنی و توافق برای همکاری با مجموعه هایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و موسسه محک از همین قبیل اقدامات به شمار می رود که خانواده درسا با تعریف خوبیار در فهرست موجود در کد دستوری 3003 و اعلام نام "زنگوله" برای این کد دستوری، به این اقدام مهم می پردازد.
محمد زرین کلاه، کارشناس محصول و محتوای زیست بوم مجازی درسا نیز در توضیح "زنگوله" اظهار کرد: سرشماره 3003 از 8 آیتم تشکیل شده است که علاقمندان کمک به کودکان سرطانی محک می توانند با انتخاب آیتم شماره 3، بخشی از مسئولیت های اجتماعی خود را با شرکت در خوبیار درسا سهیم باشند.
وی افزود: با انتخاب گزینه خوبیار، علاقمندان می توانند گزینه کمک به کودکان سرطانی محک را انتخاب کنند و سپس با ورود مبلغ به ریال و ورود شماره کارت مورد نظر در مرحله بعدی، نقش مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند.
شارژ فندقی، ثبت نام، خوبیار، نظرسنجی، اینترنت فندقی، استعلام فندقی، خدمات خانواده و برنامک ها، مجموعه فهرستی است که در سرشماره 3003 یا همان کد USSD خانواده درسا تعریف شده و هر یک از آنها به تنهایی می تواند بخشی از نیاز کاربران این خانواده بزرگ را پاسخگو باشد؛ به عنوان مثال در بخش ثبت نام، علاقمندان به حضور در سری سوم برنامه محله گل و بلبل 3 می توانند نام خود را وارد کرده و در نهایت از جوایز ویژه ای برخوردار شوند.


نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن تخصصی کودک از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد.

مهندس محمدجواد آذری جهرمی عصر روز شنبه 14 مهرماه با حضور در سالن تخصصی کودک نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد. در این مراسم که با همراهی نصرالله جهانگرد ریس سازمان فناوری اطلاعات و هیات همراه برگزار شد، از مجموعه چهار جلدی نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان درسا رونمایی شد.

این مجموعه چهارجلدی که حاصل تلاش یک ساله زیست بوم مجازی درسا است با چهار عنوان "مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا" و "سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان" رونمایی شد.

وزیر ارتباطات در حاشیه این رونمایی عنوان کرد: وجود یک چارچوب کلی و منسجم برای تسریع در بکارگیری محتواهای مفید و آموزشی امری ضروری است و اینگونه نظام نامه ها می تواند به اهمیت این موضوع سرعت بخشد.


ادامه خبر