حضور خانواده درسا در فمپ به شناسایی پیشنهادات جدید منجر شد

دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 09:31

مدیرعامل زیست بوم مجازی درسا در خصوص دستاوردهای حضور این زیست بوم در همایش فضای مجازی پاک گفت: خانواده درسا با حضور در همایش فمپ توانست به ایده ها، پیشنهادات و انتقادات مفید و سازنده ای از جانب مسئولان این حوزه دست یابد.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، عباس محمدخانی در حاشیه پنجمین همایش فضای مجازی پاک (فمپ) به حضور خانواده درسا در این همایش اشاره و اظهار کرد: این همایش درباره رابطه صیانت و توسعه در فضای مجازی، کودک و نوجوان در فضای مجازی، نقش ویژه پلتفرم‌ها در صیانت و توسعه، دکترین فضای مجازی پاک در آینده پژوهی تولید و عرضه خدمت و محتوا برگزار شد و با توجه به رویکرد اصلی در فعالیت خانواده درسا حضور در این همایش به عنوان نماینده فعال در حوزه کودک اقدامی مثبت ارزیابی می شود.
وی در ادامه به دلایل ارزیابی خود اشاره کرد و گفت: خانواده درسا با دو دستاورد خرد و کلان توانست علاوه بر ارتباط با مسئولان و متخصصان حوزه فضای مجازی، آخرین دستاورد خود که نظام نامه محتوایی بود را به مراجعین معرفی کند.
محمدخانی افزود: از سوی دیگر با توجه به اینکه فمپ یک رویداد کشوری بوده و سالیانه با حضور مسئولان نهادهای حاکمیتی برگزار می شود می تواند فرصت خوبی برای بخش خصوصی باشد تا بیش از پیش محصولات خود را عرضه کنند.
مدیرعامل زیست بوم مجازی درسا با یادآوری اینکه مجموعه ذیربط خود تجربه حضور در چهارمین همایش فمپ در سال 96 در مشهد مقدس را نیز داشته است، عنوان کرد: نکاتی که درحاشیه جلسات و همایش های این چنینی مطرح می شود گاهی قابل تامل تر از ماهیت اصلی همایش بوده و حتی می تواند به بهبود بازار کسب و کار و یافتن ایده ها و ظرفیت های نو منجر شود.
وی تاکید کرد: همچنین انتقادات و پیشنهادات مسئولان حوزه فضای مجازی که از متخصصین این حوزه به شمار می روند از نکات مثبت حضور در این همایش بود که برخی از آنها می تواند به تکمیل چشم انداز و برنامه سال آتی خانواده درسا کمک کند.
گفتنی است پنجمین همایش ملی «فضای مجازی پاک» با محوریت توسعه و صیانت از فضای مجازی در حالی در سالن جابر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد که میزبان سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، محمد شریف‌خانی معاون فضای مجازی صداوسیما، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس و جواد جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور بود.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب