دعوت خانواده درسا برای شرکت در کمپین شاهنامه خوانی

یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 08:54

زیست بوم مجازی درسا به مناسبت فرا رسیدن زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی خالق شاهنامه، کمپین شاهنامه خوانی راه اندازی کرده و از کودکان 4 تا 12 سال جهت ارسال ویدئوهای یک دقیقه ای از خودشان، دعوت به عمل آورده است.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، شاهنامه خوانی و نقالی یکی از رسم و رسوم هایی است که از قدیم الایام رایج بوده و همچنان ادامه دارد و اکنون خانواده درسا به مناسبت فرا رسیدن زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی خالق شاهنامه، کمپین شاهنامه خوانی را آغاز کرده است.
این کمپین که محدود به گروه سنی 4 تا 12 سال است، به مدت یک هفته و از یکم تا هشتم بهمن ماه امسال برگزار می شود.
در همین راستا گروه سنی فوق می توانند آثار خود را در قالب ویدئوهای یک دقیقه ای و با رعایت تمام نکات قابل نمایش، ضبط کرده و آنها را برای ادمین کانال تلگرامی خانواده درساhttps://t.me/dorsafamily ) ارسال کنند.
لازم به ذکر است با توجه به حجم شاهنامه، بچه ها می توانند از هر قسمت آن که برایشان ساده تر است، یک ویدئو ضبط کنند و خانواده درسا هم در نهایت به 10 آثار برتر ارسال شده، جوایزی نفیس اهدا می کند.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب