دوازدهمین دوره نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال با حضور خانواده درسا، در 28 خرداد ماه 1398 درشهر قم برگزار شد

دوشنبه, 03 تیر 1398 ساعت 13:14

این نمایشگاه که با عنوان نمایشگاه توسعه کسب و کار های  فرهنگی در فضای مجازی برگزار شده بود به مدت چهار روز فرصتی بود که استارت آپ ها و فعالان نشر دیجیتال ایرانی عرصه‌ بین‌المللی را هم تجربه کنند؛ حضور استارت آپ های ایرانی و شرکت‌های دیجیتالی در این نمایشگاه بر آن شد تا بتوان برخی توانمندی‌های مغفول مانده شناسایی شود تا در جهت کسب درآمد از حوزه فناوری اطلاعات و داشتن دانش و مهارت کافی به بازارهای جهانی ورود پیدا کنند.خانواده دُرسا، با همکاری اُپراتور همراه اول، با ارائه نظام نامه محتوایی چهارجلدی که حاصل تلاش یک ساله زیست بوم مجازی درسا می باشد دراین نمایشگاه حضور پیدا کرد.
این نظام نامه که در 4 سرفصل اصلی تهیه شده، سعی دارد مرجعی کامل برای برنامه سازان و تولیدکنندگان محتوای ایرانی باشد تا بتوان استاندارد مشخصی را برای ارائه تولیدات بومی و ملی برای سنین کودک و نوجوان به رسمیت بشناسد.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب