رشد سواد رسانه ای کودک با هم افزایی خانواده درسا محقق می شود

دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 15:55

مدیر موسسه مسیر رسانه در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری با زیست بوم مجازی درسا، به سه محور اصلی این سند اشاره کرد و گفت: پژوهش، آموزش و رسانه محورهای اصلی این تفاهم نامه است.

 

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، سید احمد موسوی صمدی سابقه همکاری مجموعه مسیر رسانه با خانواده درسا را فراتر از بازه انعقاد تفاهم نامه دانست و گفت: جنس همکاری هایی مانند همکاری با مجموعه درسا به دلیل پیوست های اقتصادی و کاری آنها، بسیار کارآمدتر است.
وی این جنس از کارآمدی را شامل افزایش بازدهی برای طرفین قرارداد از یکسو و سودمندی فرهنگی و اجتماعی برای مخاطبان از سوی دیگر برشمرد و گفت: امیدواریم بتوان با این دست از اقدامات، هم افزایی های بیشتری برای اعتلای فرهنگ رسانه ای در کشور اتفاق بیافتد.
مدیر موسسه مسیررسانه در ادامه با اشاره به فعالیت های در دست اقدام درسا مانند سری سوم محله گل و بلبل اظهار کرد: این مجموعه با توجه به مخاطبان خوبی که دارد، می تواند در زمینه پژوهشی و آموزشی گزینه خوبی برای برنامه ریزی های آتی باشد.
وی افزود: موسسه مسیر رسانه به صورت تخصصی در زمینه پژوهشی و تولید محتوا فعالیت داشته و از سوی دیگر در حوزه های آموزشی نیز دوره های تربیت مربی و تربیت مدرس رسانه ای را در دستور کار قرار داده است که امیدواریم با همکاری درسا بیش از پیش به اهداف خود دست یابد.
موسوی صمدی در زمینه لزوم همکاری با مجموعه درسا بیان کرد: این مجموعه امروز در زمینه ای گام برداشته است که تا دیروز خلاء فعالیت‌های سواد رسانه‌ای و فضای مجازی پاک در آن حس می‌شد؛ موضوعی که در کشورهای دیگر با ورود بخش خصوصی و حمایت دستگاه‌های دولتی پیشرفت زیادی داشته است.
این مدرس رسانه با اظهار تاسف از نبود محتوای فرهنگی و آموزشی در زمینه سواد رسانه‌ای کشور، همکاری با درسا را گامی به جلو برای ارتقا سواد مجازی جامعه به خصوص در زمینه کودک و نوجوان دانست.
وی ارائه آموزش های پایه ای را از مهمترین بخش سواد رسانه ای و مجازی عنوان کرد و افزود: آموزش ها با تمرکز بر مربی، متربی و والدین منجر به توانمندی پایدار برای نسل آینده جامعه منجر می شود. ما در این زمینه کارگروه های تخصصی کودک و نوجوان را در کنار کارگروه آموزش جلو می بریم.
مدیر موسسه مسیررسانه استفاده از روش های مساله شناسی و نیاز سنجی را برای تشخیص نیاز مخاطب و برنامه ریزی آموزشی و پژوهشی در قالب تفاهم نامه شایان توجه دانست و افزود: ثمره این تفاهم نامه را می توان در دوره های بلندمدت 5 و 10 ساله مشاهده کرد.


نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن تخصصی کودک از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد.

مهندس محمدجواد آذری جهرمی عصر روز شنبه 14 مهرماه با حضور در سالن تخصصی کودک نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد. در این مراسم که با همراهی نصرالله جهانگرد ریس سازمان فناوری اطلاعات و هیات همراه برگزار شد، از مجموعه چهار جلدی نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان درسا رونمایی شد.

این مجموعه چهارجلدی که حاصل تلاش یک ساله زیست بوم مجازی درسا است با چهار عنوان "مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا" و "سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان" رونمایی شد.

وزیر ارتباطات در حاشیه این رونمایی عنوان کرد: وجود یک چارچوب کلی و منسجم برای تسریع در بکارگیری محتواهای مفید و آموزشی امری ضروری است و اینگونه نظام نامه ها می تواند به اهمیت این موضوع سرعت بخشد.


ادامه خبر