رفع دغدغه والدین از آسیب های فضای مجازی با بازارچه اندرویدی "درسابازار"

دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 08:27

نايب رييس هيات مديره زیست بوم مجازی درسا ضمن اعلام آماری از برنامک های موجود در بازارچه اندرویدی "درسابازار" به قابلیت های آن اشاره و اظهار کرد: ارائه محتوای همسو با فرهنگ ایرانی و اسلامی و ارائه محتوای متناسب با سن کودک و نوجوان به عنوان دو شاخصه اصلی این بازارچه اندرویدی است.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، محمد طالبی در خصوص نسخه جدید بازارچه اندرویدی "درسابازار" گفت: این برنامه توانسته خود را بعنوان اولين و تنها اپ استور تخصصی حوزه كودك و نوجوان معرفی کند.
وی ادامه داد: مخاطبان اصلی این بازارچه مجازی، کودکان، والدین و تمامی خانواده هایی هستند که دغدغه دسترسی به محتوای پاک و سالم کودک در فضای مجازی را دارند.
به گفته مديركل ايمنى شبكه همراه اول، این گروه ها می توانند با خاطری آسوده برنامه های موجود در این بازارچه را دانلود و کاربری کنند و از دسترسی به محتواهای سالم و امنیت این برنامه ها مطمئن باشند.
نايب رييس هيات مديره زیست بوم مجازی درسا خاطرنشان کرد: درسا این اطمینان را به خانواده ها می دهد که برنامه های موجود در درسابازار به صورت مداوم از سوی کارشناسان و متخصصان مجموعه پایش شده و هرگونه مشکلات احتمالی در سریعترین زمان ممکن مرتفع می شود.
وی همچنین به رونمایی نسخه جدید درسابازار که در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام صورت گرفت، گفت: خانواده درسا در رونمایی از این نسخه جدید سعی کرده تا با توجه به سلیقه و نیاز کاربران این برنامه که غالبا طیف کودک و نوجوان را تشکیل می دهد، رابط کاربری خود را ارتقا داده و با تصاویری چشم نواز از مخاطبان میزبانی کند.
طالبی تاکید کرد: علاوه بر نکات مطرح شده، در نسخه جدید این برنامه سعی شده برنامک های جدیدی به لیست بازی ها و برنامه های این مجموعه اضافه شود تا سبد محصولات عرضه شده در این بازارچه اندرویدی گسترده تر شود.
به گفته نايب رييس هيات مديره زیست بوم مجازی درسا، اکنون حدود 180 برنامک با موضوعات مختلف بازی و سرگرم کننده در درسابازار در دسترس کاربران قرار گرفته است و خانواده درسا مژده افزایش چشمگیر این برنامک ها تا پایان سال را می دهد.
طالبی در خصوص نحوه تعامل با درسانگارانی که به هر دلیلی موفق به تجاری سازی برنامک خود نشده و یا در تکمیل و عرضه برنامک خود با مشکل مواجه شده اند، نیز اظهار کرد: علاقمندان و فعالان در عرصه برنامک اندرویدی کودک و نوجوان می توانند با مراجعه حضوری و یا از طریق سایت، اطلاعات اولیه و مورد نیاز خود را ارائه کنند و خانواده درسا توسط کارشناسان مجرب آنها را بررسی کرده و در صورت عدم مغایرت با معیارهای مصوب در نظام نامه درسا، اقدام به تجاری سازی و یا عرضه بهتر آن محصول کند.
وی در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: ارائه محتوای همسو با فرهنگ ایرانی و اسلامی و ارائه محتوای متناسب با سن کودک و نوجوان به عنوان دو شاخصه اصلی این بازارچه اندرویدی است.
طالبی با اشاره به قابلیت ها و ویژگی های "درسابازار" گفت: علاوه بر مواردی که دغدغه والدین را مورد توجه قرار داده است، جذابیت هایی مانند افزایش تعداد فندق با تکان دادن تلفن همراه به شکل روزانه و شرکت در قرعه کشی های مختلفی که در برنامه های تلویزیونی برگزار می شود و دسترسی به لینک نصب برنامه ها، بدون اینکه نیازی به ارسال کد آنها به صورت پیامکی باشد، از جمله ویژگی های این برنامه است.
وی همچنین به نحوه تعامل حوزه آموزش اعم از دانش آموزان و مربيان مدارس با درسابازار اشاره کرد وافزود: با توجه به وجود برنامک های آموزشی مرتبط با دروس دانش آموزان در این بازار اندرویدی و لحاظ کردن این نکته که درسابازار یک مکان امن و ممیزی همراه با نظارت های از پیش صورت گرفته است،، اولیا و مربیان می توانند بسیاری از برنامک های آن را با هدف بهبود و تقویت فرآیند آموزشی، به دانش آموزان پیشنهاد دهند.
نايب رييس هيات مديره زیست بوم مجازی درسا در خصوص روش نصب نسخه جدید "درسابازار" گفت: علاقمندان به این برنامه می توانند با ارسال کد 50 به سرشماره 3003 و یا لینک مستقیم http://2rsa.ir/dorsabazar.html و همچنین مراجعه به سایت www.dorsafamily.ir به این برنامه دسترسی پیدا کنند و از تجربه کاربری بازارچه اندرویدی تخصصی کودک و نوجوان لذت ببرند.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب