زنگوله اولین کد دستوری کودکان با کلی فندق

دوشنبه, 26 آذر 1397 ساعت 07:58

دیگر آن دوره‌ای که فقط بزرگترها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کرده‌اند گذشته است. اگر نگاهی به دور و برتان بیاندازید، خیلی از نوجوان‌ها یا حتی مدرسه ای‌ها را پیدا می‌کنید که از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند. این میزان از مخاطبانی که هر روز در حال استفاده از فضای مجازی و بازی‌های اندرویدی هستند، نیاز به حمایت و مراقبت دارند.

 

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، این کودکان و نوجوانان از خطراتی که در فضای مجازی ممکن است با آن روبرو شوند آگاهی ندارند. و به سادگی می‌توانند با آسیب‌هایی روبرو شوند که نه آمادگی اش را دارند، نه انتظارش را و نه ابزاری که بتوانند با آن مقابله کنند.

 

کد دستوری زنگوله، راهکار مناسب برای اینترنت کودکان
خانواده درسا با علم به این علاقه در کودکان و با توجه به دانشی که در حوزه تولید محتوای کودکان دارد، اقدام به تولید بسته‌های مختلفی کرده است که مناسب کودکان باشد. یکی از این بسته‌های خیلی کارآمد و همه فن حریف، کد دستوری زنگوله است که با شماره گیری #3003* فعال می‌شود. یک بسته کامل شامل اینترنت همراه، برنامک‌های مناسب کودکان، حمایت از کودکان سرطانی، و خدماتی که بعضی از آنها مناسب بزرگسالان است. در زیر این کد دستوری را بهتر معرفی می‌کنیم:

 

چند تا فندق داریم و چه طوری زیادش کنیم؟
با گزینه استعلام فندق، می‌توانید تعداد فندق‌هایتان را ببینید. هر چه بیشتر فندق داشته باشید، یعنی که از محتوای درست بیشتر استفاده کرده اید و وقت بیشتری را هم در فضای مجازی سالم و مطمئن بوده‌اید. مسلماً هر محتوایی برای کودکانِ شما مناسب نیست.
فضایی که خانواده درسا برای کودکان ایجاد کرده است که کودکان بدون نگرانی از محتوایی که مخصوص خودشان تولید شده است، استفاده کنند. اگر می‌خواهید برنامک‌هایی که برای کودکان مناسب هستند و توسط خانواده درسا، تایید و عرضه شده اند، می توانید از گزینه «برنامک‌ها» استفاده کنید.

 

اینترنت فندقی!
هم اینترنت بخرید و هم فندق بگیرید! بسته های اینترنتی که خانواده درسا به شما پیشنهاد می دهد، متناسب با مصرف شما تهیه شده است. همچنین می توانید با خرید بسته های بیشتر، فندق بیشتری هم جمع کنید! و در مسابقات و برنامه‌هایی که خانواده درسا در آنها حضور دارد، بتوانید جایزه های بهتری دریافت کنید.

 

خوبیار! همراهی و حمایت از کودکان سرطانی
سختی و ناراحتی و بیماری برای همه ما به وجود می‌آید. و گرفتاری هایی که برایمان پیش آمده را با تمام وجود خودمان درک می کنیم! تصور دردناکی است که یک کودک، با همه کودکی و ضعف جسمانی ای که دارد، باید با غول سرطان بجنگد! خانواده درسا، مسیری را برای کمک به این کودکان سرطانی از طریق کد دستوری زنگوله به نام «خوبیار» ایجاد کرده است که می‌توانید از طریق آن، در تامین هزینه درمان تعدادی از کودکان سرطانی همراه باشید. اتفاقی که به تنهایی نمی افتد و به همراهی همه ما نیاز دارد.

 

خدمات خانواده
این بخش از خدمات، مختص خانواده ها است! بزرگترها به خوبی می توانند از این خدمات برای فعالیت های مختلف استفاده کنند. گزینه قبض ها برای پرداخت قبض های مختلف طراحی شده است.
از گزینه «ارتباط با خانواده درسا»، می‌توانید برای ارسال پیام و درخواست هایتان استفاده کنید.
گزینه تنظیمات به منظور حذف و اضافه کردن یک شماره موبایل یا شماره کارت های مختلف که در گزینه های دیگر زنگوله استفاده می کنید، طراحی شده است.
منوی «گزارش» هم به شما لیست تراکنش هایی که داشته اید را نشان می دهد تا حساب فعالیت هایتان را داشته باشید.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب