چاپ کردن این صفحه

سیزدهمین دوره نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال با حضور خانواده درسا، درشهر اصفهان درحال برگزاری می باشد.

سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 09:37

سیزدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال و دومین نمایشگاه ملی کسب و کارهای فرهنگی، یکشنبه بیست و هفتم بهمن آغاز به کار کرد.
از اهداف نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال، توسعه کسب و کار‌های فرهنگی درفضای مجازیخواهد بود، اما رویکرد اصلی نمایشگاه کودک و نوجوان است.بر همین اساس خانواده درسا با توجه به طیف گسترده مخاطبان خود که بازه فراگیری از کودکان و نوجوانان را شامل می شود،با ارائه طرح چهره به چهره و تاکید بر لزوم آموزش سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده است.

از موضوعات قابل توجه در طرح چهره به چهره تاکید بر آموزش و اطلاع رسانی بیشتر در خصوص فضای مجازی می باشد که همین امر سبب شد تا خانواده درسا در اقدامی آزمایشی، 7 کارگاه آموزش سواد فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان به صورت پایلوت برگزار کند و نتیجه آن را در یک گزارش تحلیلی و آماری به مسئولان مربوطه از جمله وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش ارائه دهد.

این کارگاه ها در مناطق مختلف استان تهران و در سطوح مختلف آگاهی والدین برگزار شد تا این دوره تنها مقدمه و سنجش کوچکی بر این موضوع باشد که استقبال والدین از برگزاری دوره های آموزشی فضای مجازی حضوری و غیرحضوری تا چه حدی است تا در آینده ایی نه چندان دور "خانواده درسا" بتواند  به آموزش سواد فضای مجازی  به صورت گسترده به تمام خانواده ها در سطح کشوری پرداخته و همچنین برنامک هایی را تولید و ارائه دهد که بتوان هرچه بیشتر زمینه آموزش والدین را فراهم آورد.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه 30 بهمن ماه 98 در سیتی سنتر اصفهان برگزار خواهد شد که همکاران ما درغرفه زیست بوم مجازی درسا میزبان علاقمندان و خانواده های اصفهانی می باشند.