طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

طراحی سند مستقل برای دسترسی کودکان به اینترنت پاک

چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 15:02

معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از طراحی سند مستقلی برای حضور کودکان در فضای مجازی خبر داد و گفت: به واسطه این سند، اینترنتی در اختیار کودکان قرار می‌گیرد که متناسب با سن آنها از فضایی منسجم و صیانت شده برخوردار است.


به گزارش روابط عمومی زیست‌بوم مجازی، امیر خوراکیان در برنامه تلویزیونی «زنده‌باد زندگی» ضمن توضیحی پیرامون فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی اظهار کرد: طی دو سال اخیر اقدامات جدی در خصوص اهتمام بخشیدن به فعالان عرصه پیام‌رسان‌های داخلی صورت گرفته و قرار ما بر حمایت قاطع از فعالیت‌های این طیف از جامعه است.
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی دائم در حال پیگیری جهت تحقق حمایت‌های مذکور است، افزود: این نکته که برخی از محتواهای موجود در داخل کشور با نواقصی مواجه هستند، امری غیرقابل انکار است اما فعالان این عرصه طی جلساتی که با آنها برگزار شد، در صدد رفع تمام اشکالات موجود هستند.
خوراکیان تاکید کرد: نکته‌ای که بیش از هر کاری ضروری به نظر می‌رسد، حمایت مردم برای رشد و گسترده شدن استفاده از پیام‌رسان‌ها و تولیدکنندگان محتواهای داخلی است و ما به آن نیاز داریم.
معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی همچنین با اشاره به برنامه ملی ارتقای سواد فضای مجازی گفت: با تصویب این برنامه، دستگاه‌های مختلف ماموریت‌های جدی خواهند داشت تا با حضور مستقیم در جامعه، فضا را به سمتی ببرند که منافع آن هر روز بیشتر شده و آسیب‌ها به حداقل برسند.
وی در ادامه اظهارات خود به اقدامات مرکز ملی فضای مجازی برای کودکان اشاره کرد و افزود: برای مساله کودکان و حضور آنها در فضای مجازی هم سند مستقلی طراحی شده و تمام همت بر این است تا اینترنتی که در اختیار کودکان قرار می‌گیرد، متناسب با سن آنها، فضایی منسجم و صیانت شده، داشته باشد.
خوراکیان گفت: هدف از طرح سند مستقل برای کودکان این است که آنها مراحل تعیین شده را در مسیر مشخص طی کرده و مهارت لازم را کسب کنند تا، زمانی که در سن 18 سالگی با فضای بازتری از اینترنت مواجهه می‌شوند، بلوغ استفاده از فضای مجازی در آنها حاصل شده باشد.


پژوهش، آموزش و رسانه محورهای تفاهم نامه درسا و مسیر رسانه

مدیر موسسه مسیر رسانه در جریان انعقاد تفاهم نامه همکاری با زیست بوم مجازی درسا، به سه محور اصلی این سند در کنار محور ویژه مشاوره اشاره کرد.

سید احمد موسوی صمدی سابقه همکاری مجموعه مسیر رسانه با خانواده درسا را فراتر از بازه انعقاد تفاهم نامه دانست و گفت: این جنس همکاری ها با مجموعه های خصوصی چون درسا به دلیل پیوست های اقتصادی و کاری که دارد، بسیار کارآمدتر است.

وی این جنس از کارآمدی را شامل افزایش بازدهی برای طرفین قرارداد از یکسو و سودمندی فرهنگی و اجتماعی برای مخاطبان از سوی دیگر برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا بتوان با این دست از اقدامات، هم افزایی های بیشتری برای اعتلای فرهنگ رسانه ای در کشور اتفاق بیافتد.

مدیر موسسه رسانه در ادامه با اشاره به فعالیت های در دست اقدام درسا چون سری سوم محله گل و بلبل اظهار کرد: این مجموعه با توجه به مخاطبان خوبی که دارد، می تواند در زمینه پژوهشی و آموزشی گزینه خوبی برای برنامه ریزی های آتی باشد.

وی افزود: موسسه مسیر رسانه به صورت تخصصی در زمینه پژوهشی و تولید محتوا فعالیت داشته و از سوی دیگر در حوزه های آموزشی نیز دوره های تربیت مربی و تربیت مدرس رسانه ای را در دستور کار قرار داده است که امیدواریم با همکاری درسا بیش از پیش به اهداف خود دست یابد.


ادامه خبر