عرضه سیم کارت کودک همراه اول در نمایشگاه تلکام ۲۰۱۵

سه شنبه, 31 فروردين 1395 ساعت 01:03

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، اردیبهشت ۱۳۹۴ شرکت همراه اول از سیم کارت کودک خود با نام "درسا" پرده برداری کرد. اما رونمایی جدی تر این سیم کارت را می توانیم در شانزدهمین نمایشگاه تلکام ۲۰۱۵ بدانیم. همراه اول که با شعار «یه همراه پرسرعت» در سالن اختصاصی هفت ایران تلکام ۲۰۱۵ حضور چشمگیری دارد و با فضایی بیش از ۲۵۰۰ مترمربع ، بزرگترین حضور نمایشگاهی خود را تجربه می کند ، سیم کارت کودک خود را به بهترین شکل به عموم مردم معرفی می کند.

سیم کارت کودک

سیم‌کارت کودک "درسا" ، که با استقبال خوب خانواده ها و والدین مواجه شده و یکی از بزرگترین و شلوغ ترین غرفه های سالن شماره ۷ همراه اول است ، مورد توجه رسانه ها نیز قرار گرفته است.درسا، با ارائه راهکارهای فنی ، جامع ، به روز ، یکپارچه ، دقیق و در سطح استانداردهای جهانی ، از کودکان و نوجوانان و حریم خانواده در مقابل خطرات فضای مجازی محافظت می­ کند و به والدین اجازه می­ دهد بر فرزندان خود نظارت داشته باشند. کودکان و نوجوانان استفاده کننده از درسا ، از تمام مزایای آموزشی و سرگرمی فضای مجازی پرسرعت بهره­ مند و در مقابل خطرات احتمالی آن محافظت می­ شوند. بسته درسا شامل سخت­ افزار (گوشی یا تبلت) ، سیستم عامل و سیم­کارت است که به زودی مودم و بستر استفاده از wi-fi نیز به آن اضافه خواهد شد.

- ارائه آمارهای دسترسی به دستگاه

- محدود کردن میزان استفاده

- محدود کردن ساعت استفاده

- اطلاع از ارتباطات فرزند

- تعیین زمان و مخاطب مکالمات

- تعیین تعداد ، زمان و مخاطب پیامک­ ها

- نمایش حجم اطلاعات تبادل شده

- فیلترهای اختصاصی وب­ سایت ­ها با لیست سفید

- ممانعت از ارتباطات ناخواسته و مزاحمت با تعریف لیست سفید مخاطبان

- امکان آگاهی از موقعیت جغرافیایی فرزند

- هشدار خروج از موقعیت جغرافیایی مشخص شده برای فرزند

- محدود یا غیرفعال کردن عملکردهای ابتدایی گوشی چون دوربین ، پیامک ، اینترنت یا نصب نرم­ افزار


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب