فراخوان جشنواره "قهرمان من"

سه شنبه, 30 آذر 1400 ساعت 16:40

همزمان با دومین سالگرد شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی مسابقه "قهرمان من" به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،همراه اول،خانواده درسا برگزار می شود.

در این مسابقه کلیه کودکان و نوجوانان می توانند شرکت کرده وآثار خود را تا تاریخ 10 دی ماه 1400 به آدرس اینترنتی www.platzaar.ir ارسال نمایند.

گفتنی است این مسابقه در قالب شبکه‌های اجتماعی، کلیپ و نماهنگ، نقاشی، پوستر، اینفوگرافی، پادکست و قصه گویی دیجیتال، بازی و نرم افزارهای تلفن همراه ،انیمیشن،کمیک موشن و موشن گرافی برگزارشده و به آثار برگزیده هدایای فرهنگی و نقدی به قید قرعه اهدا خواهد شد. 

 موضوعات مسابقه

  • حاج قاسم : احترام به پدر و مادر
  • سردار دل ها : عشق به وطن و دفاع از حرم
  • یاران کوچک حاج قاسم 
  • حاج قاسم و مردمی بودن 
  • سردار دل ها و فرزندان شهدا 
  • تبیین وصیت نامه 

 

 

 


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب