نخستین سالن تخصصی کودک در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام

سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 18:48

خانواده درسا به عنوان نخستین سالن تخصصی کودک در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام با رونمایی از 7 محصول جدید و کارگاه های آموزشی متنوع با هدف آموزش استفاده مفید از فضای مجازی، میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان به حوزه فضای مجازی کودک است. 

 

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، خانواده درسا با توجه به طیف گسترده مخاطبان خود که بازه فراگیری از کودکان و نوجوانان را شامل می شود، برنامه ریزی، ارائه محتوا و غرفه سازی خود را به نوعی متفاوت از سایر فعالان حوزه تله کام تعریف کرده تا بتواند عنوان «بخش تخصصی کودک و نوجوان نوزدهمین نمایشگاه تله کام» را به خود اختصاص دهد.
این مجموعه سعی دارد با ارائه محتواهای گوناگون، علاوه بر سرگرمی آموزی های کودک در زمینه فضای مجازی پاک، سطح آگاهی والدین را نیز در زمینه این پدیده عام و فراگیر افزایش دهد.
از جمله برنامه های این مجموعه در راستای افزایش آگاهی والدین در زمینه این پدیده فراگیر، تشکیل کارگاه های آموزشی با محوریت محتوای کودک و نوجوان است. این کارگاه های آموزشی به ترتیب عبارتند از: کارگاه "بازی سازی و بازار گیم" با تدریس حمزه آزاد، ساعت 14 روز چهارشنبه 11 مهرماه، کارگاه "customer journey کودک" با تدریس مسعود فروتن ساعت 15.30 روز چهارشنبه 11 مهرماه، کودک و رسانه با تدریس سید مهدی واقفی ساعت 14 روز پنج شنبه 12 مهرماه، کارگاه "آموزش همراه بازی" با تدریس سرکار خانم خمسه ساعت 14 روز جمعه 13 مهرماه، کارگاه "محتوای دیجیتال برای کودکان و نیازهای بازار" با تدریس محمد حسین توکلی ساعت 15.30 روز جمعه 13 مهرماه، کارگاه "مدل مفهومی فضای مجازی کودک و نوجوان" با تدریس دکتر نجف پور ساعت 14 روز شنبه 14 مهرماه و کارگاه "پیشنهادهایی برای مدیریت بازی در خانواده" ساعت 15.30 روز شنبه 14 مهرماه که تمام آنها در محل سالن 25 B برگزار می شود.
خانواده درسا همانطور که در رسالت فرهنگی و اجتماعی خود متصور است، سعی دارد آموزش را نه به شیوه های مرسوم که از طریق سرگرمی آموزی هایی جذاب به کودک ارائه دهد. سرگرمی آموزی هایی که نمود مجازی آن را می توان در تولیدات این مجموعه در عرصه برنامه سازی مشاهده کرد. حال آنکه نمود بیرونی این آموزش ها در نمایشگاه امسال در قالب غرفه های اجرای مسابقات و برنامه های شاد و زنده در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.
همچنین این گروه، مجموعه ای از پرطرفدارترین و جدیدترین سرویس های ارائه خدمت خود در ماه های گذشته را در قالب ایستگاه‌های جذاب ارائه محتوا به خانواده ها طراحی کرده است. در این بخش ها افراد می توانند تنها با مراجعه به هر ایستگاه در کنار مشاهده محتواهای بصری زیبا و چشم نواز، راهنمایی های لازم برای نصب و کاربری بهینه از هر سرویس را بیاموزند و از تجربه کاربری این برنامک ها لذت ببرند.
درسا در راستای چشم اندازهای والای خود برای رسیدن به جایگاه ارائه کننده موفق کودک و نوجوان در سطح بین المللی، برنامه رونمایی از 7 محصول جدید را نیز در طول 4 روز برگزاری نمایشگاه اجرا خواهد کرد. رونمایی هایی که از 12 مهرماه با معرفی برنامک های درسابازار جدید، پاد و نظام نامه محتوایی آغاز شده، در روز 13 مهر، معرفی برنامک های مل مل و سنجاب را در دستور کار خود داشته و در روز پایانی با عرضه زنگوله و صندوقچه به کار خود پایان خواهد داد.
سرفصل های مذکور تنها بخشی از برنامه های بخش تخصصی کودک و نوجوان درسا در نمایشگاه تله کام امسال خواهد بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از ویژه برنامه های خانواده درسا به سالن 25 B نمایشگاه بین المللی تهران مراجعه کنید. درسا از روز چهارشنبه تا شنبه به مدت 4 روز و از ساعت 9 صبح الی 17 عصر میزبان علاقمندان و خانواده ها است. 


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب