نخستین سالن تخصصی کودک در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام

سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 18:48

خانواده درسا به عنوان نخستین سالن تخصصی کودک در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام با رونمایی از 7 محصول جدید و کارگاه های آموزشی متنوع با هدف آموزش استفاده مفید از فضای مجازی، میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان به حوزه فضای مجازی کودک است. 

 

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، خانواده درسا با توجه به طیف گسترده مخاطبان خود که بازه فراگیری از کودکان و نوجوانان را شامل می شود، برنامه ریزی، ارائه محتوا و غرفه سازی خود را به نوعی متفاوت از سایر فعالان حوزه تله کام تعریف کرده تا بتواند عنوان «بخش تخصصی کودک و نوجوان نوزدهمین نمایشگاه تله کام» را به خود اختصاص دهد.
این مجموعه سعی دارد با ارائه محتواهای گوناگون، علاوه بر سرگرمی آموزی های کودک در زمینه فضای مجازی پاک، سطح آگاهی والدین را نیز در زمینه این پدیده عام و فراگیر افزایش دهد.
از جمله برنامه های این مجموعه در راستای افزایش آگاهی والدین در زمینه این پدیده فراگیر، تشکیل کارگاه های آموزشی با محوریت محتوای کودک و نوجوان است. این کارگاه های آموزشی به ترتیب عبارتند از: کارگاه "بازی سازی و بازار گیم" با تدریس حمزه آزاد، ساعت 14 روز چهارشنبه 11 مهرماه، کارگاه "customer journey کودک" با تدریس مسعود فروتن ساعت 15.30 روز چهارشنبه 11 مهرماه، کودک و رسانه با تدریس سید مهدی واقفی ساعت 14 روز پنج شنبه 12 مهرماه، کارگاه "آموزش همراه بازی" با تدریس سرکار خانم خمسه ساعت 14 روز جمعه 13 مهرماه، کارگاه "محتوای دیجیتال برای کودکان و نیازهای بازار" با تدریس محمد حسین توکلی ساعت 15.30 روز جمعه 13 مهرماه، کارگاه "مدل مفهومی فضای مجازی کودک و نوجوان" با تدریس دکتر نجف پور ساعت 14 روز شنبه 14 مهرماه و کارگاه "پیشنهادهایی برای مدیریت بازی در خانواده" ساعت 15.30 روز شنبه 14 مهرماه که تمام آنها در محل سالن 25 B برگزار می شود.
خانواده درسا همانطور که در رسالت فرهنگی و اجتماعی خود متصور است، سعی دارد آموزش را نه به شیوه های مرسوم که از طریق سرگرمی آموزی هایی جذاب به کودک ارائه دهد. سرگرمی آموزی هایی که نمود مجازی آن را می توان در تولیدات این مجموعه در عرصه برنامه سازی مشاهده کرد. حال آنکه نمود بیرونی این آموزش ها در نمایشگاه امسال در قالب غرفه های اجرای مسابقات و برنامه های شاد و زنده در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.
همچنین این گروه، مجموعه ای از پرطرفدارترین و جدیدترین سرویس های ارائه خدمت خود در ماه های گذشته را در قالب ایستگاه‌های جذاب ارائه محتوا به خانواده ها طراحی کرده است. در این بخش ها افراد می توانند تنها با مراجعه به هر ایستگاه در کنار مشاهده محتواهای بصری زیبا و چشم نواز، راهنمایی های لازم برای نصب و کاربری بهینه از هر سرویس را بیاموزند و از تجربه کاربری این برنامک ها لذت ببرند.
درسا در راستای چشم اندازهای والای خود برای رسیدن به جایگاه ارائه کننده موفق کودک و نوجوان در سطح بین المللی، برنامه رونمایی از 7 محصول جدید را نیز در طول 4 روز برگزاری نمایشگاه اجرا خواهد کرد. رونمایی هایی که از 12 مهرماه با معرفی برنامک های درسابازار جدید، پاد و نظام نامه محتوایی آغاز شده، در روز 13 مهر، معرفی برنامک های مل مل و سنجاب را در دستور کار خود داشته و در روز پایانی با عرضه زنگوله و صندوقچه به کار خود پایان خواهد داد.
سرفصل های مذکور تنها بخشی از برنامه های بخش تخصصی کودک و نوجوان درسا در نمایشگاه تله کام امسال خواهد بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از ویژه برنامه های خانواده درسا به سالن 25 B نمایشگاه بین المللی تهران مراجعه کنید. درسا از روز چهارشنبه تا شنبه به مدت 4 روز و از ساعت 9 صبح الی 17 عصر میزبان علاقمندان و خانواده ها است. 


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود