نمایش برنامه اندرویدی "آفرینک" در تله‌کام ۲۰۱۶

سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 00:34

آفرینک در نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌کام ۲۰۱۶) یک برنامه اندرویدی، با قابلیت تنظیم زمان استفاده توسط والدین را در معرض نمایش قرار داده است.به گزارش سرویس بازار ایسنا، آفرینک به عنوان شبکه کارتونی کودک و نوجوان فعالیت می‌کند و مجوز رسمی سرویس ویدئو را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است.این مجموعه تلاش می‌کند بستری مناسب و ایمن را برای سرگرمی و یادگیری کودکان فراهم‌کند که در آن فرزندان با نظارت دقیق والدین خود بر نحوه و میزان استفاده ایشان از برنامه‌ها، لحظه‌های شاد و آموزنده‌ای را با کارتون‌ها، انیمیشن‌ها، و شعر و قصه‌ها سپری کنند.هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌کام ۲۰۱۶) از چهارم تا هفتم مهرماه ۹۵ ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب