وزیر ارتباطات: اپراتور اول با محصولاتی چون درسا پیشتاز حوزه کودک و نوجوان

دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 17:26

وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه بزرگترین دیتاسنتر شمال غرب و غرب کشور توسط همراه اول اعلام کرد: 

«تجهیزات فناوری 5Gوارد کشور شده و به زودی از آنها رونمایی خواهد شد. موضوعاتی نظیر VDSL , FTTH را در کنار فناوری نسل پنجم دنبال می‌کنیم تا به فناوری روز دنیا در کشور علی‌رغم تحریم‌ها دست پیدا‌ کنیم. »

جهرمی با اشاره به فرمان ۵ ماده‌ای رهبری تاکید دارد که دولت به این دستور توجه دارد و از همین رو با جدیت به دنبال تحقق «شبکه ملی اطلاعات» در همه ابعاد است.

جهرمی ضمن تشکر ویژه از همراه اول تاکید دارد که این اپراتور بزرگترین اپراتور خاورمیانه از نظر تعداد مشتری و بزرگترین اپراتور کشور است: «همراه اول لوکوموتیو حرکتی اقتصاد دیجیتال در کشور است و حرکت رو به جلو را شروع کند، سایر بنگاه‌های دیجیتال نیز حرکت می‌کنند

جهرمی همچنین از همراه اول خواست تا در حوزه کودک و نوجوان بیشتر فعالیت کنند و با ذکر این نکته که اپراتور اول با محصولاتی چون درسا، پیشتاز این مساله بوده تاکید کرد که دانش آموزان این روزها بیشتر با اینترنت سر و کار دارند و باید بیشتر به آنها توجه کرد.

جهرمی باور دارد که باید به تولیدکنندگان محتوا بیشتر توجه کرد و آنها را نیز شریک درآمدزایی دانست: «موسیقیدان و طنز پرداز و هر هنرمند دیگری که هنر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارد و پیرامون آن درآمدزایی صورت می‌گیرد، در این میان سهمی هم به تولیدکننده محتوا باید برسد.» او باور دارد در حمایت از تولید محتوا می‌توان مکانیزم های اختصاص سهم به تولیدکننده و تهیه کننده محتوا را بیشتر کرد.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب