چاپ کردن این صفحه

وزیر ارتباطات: اپراتور اول با محصولاتی چون درسا پیشتاز حوزه کودک و نوجوان

دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 17:26

وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه بزرگترین دیتاسنتر شمال غرب و غرب کشور توسط همراه اول اعلام کرد: 

«تجهیزات فناوری 5Gوارد کشور شده و به زودی از آنها رونمایی خواهد شد. موضوعاتی نظیر VDSL , FTTH را در کنار فناوری نسل پنجم دنبال می‌کنیم تا به فناوری روز دنیا در کشور علی‌رغم تحریم‌ها دست پیدا‌ کنیم. »

جهرمی با اشاره به فرمان ۵ ماده‌ای رهبری تاکید دارد که دولت به این دستور توجه دارد و از همین رو با جدیت به دنبال تحقق «شبکه ملی اطلاعات» در همه ابعاد است.

جهرمی ضمن تشکر ویژه از همراه اول تاکید دارد که این اپراتور بزرگترین اپراتور خاورمیانه از نظر تعداد مشتری و بزرگترین اپراتور کشور است: «همراه اول لوکوموتیو حرکتی اقتصاد دیجیتال در کشور است و حرکت رو به جلو را شروع کند، سایر بنگاه‌های دیجیتال نیز حرکت می‌کنند

جهرمی همچنین از همراه اول خواست تا در حوزه کودک و نوجوان بیشتر فعالیت کنند و با ذکر این نکته که اپراتور اول با محصولاتی چون درسا، پیشتاز این مساله بوده تاکید کرد که دانش آموزان این روزها بیشتر با اینترنت سر و کار دارند و باید بیشتر به آنها توجه کرد.

جهرمی باور دارد که باید به تولیدکنندگان محتوا بیشتر توجه کرد و آنها را نیز شریک درآمدزایی دانست: «موسیقیدان و طنز پرداز و هر هنرمند دیگری که هنر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارد و پیرامون آن درآمدزایی صورت می‌گیرد، در این میان سهمی هم به تولیدکننده محتوا باید برسد.» او باور دارد در حمایت از تولید محتوا می‌توان مکانیزم های اختصاص سهم به تولیدکننده و تهیه کننده محتوا را بیشتر کرد.