پورنگ با برنامک "صندوقچه" سفیر استانی انتخاب می کند

چهارشنبه, 18 مهر 1397 ساعت 08:12

مسئول امور بازاریابی زیست بوم مجازی درسا از انتخاب سفیر عمو پورنگ در سراسر کشور خبر داد و گفت: برنامک "صندوقچه" امکان این مساله را برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور فراهم کرده است تا صاحب بهترین اثر تعاملی، به عنوان سفیر عمو پورنگ انتخاب شود.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، زینب سلطانی در توضیح برنامک "صندوقچه" اظهار کرد: صندوقچه برنامک رسمی محله گل و بلبل 3 بوده که با هدف استفاده از تمام محتوای برنامه محله گل و بلبل 3 در دسترس کاربران قرار گرفته است.
وی با اشاره به برخی از قابلیت ها و امکانات این برنامک ادامه داد: امکان ثبت نام در محله گل و بلبل 3 و حضور کودکان در این برنامه، مشاهده تمام قسمت های پخش شده در رسانه ملی، دسترسی به ویدئوها، تصاویر و اخبار گل و بلبل و همچنین ترانه های پورنگ از جمله امکانات برنامک "صندوقچه" است.
سلطانی گفت: همچنین خانواده هایی که از این برنامک استفاده می کنند می توانند با نصب آن، موفق به دریافت 4 فندق شده و بعد از تجمیع فندق ها و کسب مقام های فندقی، برنده جوایز ویژه درسا شوند.
مسئول امور بازاریابی زیست بوم مجازی درسا در ادامه اظهارات خود از انتخاب سفیر عمو پورنگ در سراسر کشور خبر داد و گفت: برنامک "صندوقچه" امکان این مساله را برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور فراهم کرده است تا صاحب بهترین اثر تعاملی، به عنوان سفیر عمو پورنگ انتخاب شود.
سلطانی افزود: کودکان در تمام استان های کشور می توانند با لهجه و گویش محلی خود با خواندن ترانه های پورنگ و یا مشارکت در این برنامک و ارسال ویدئوهای جذاب، در مسابقه بزرگ پورنگ با عنوان "سفیر عمو پورنگ" شرکت کنند و خانواده درسا از هر استان، یک نفر را به عنوان برنده انتخاب خواهد کرد.
وی در ادامه به راهنمای نصب این برنامک اشاره کرد و گفت: علاقمندان به دریافت این برنامک می توانند کد 33 را به سرشماره 3003 ارسال و برنامک را نصب کنند؛ همچنین می توان از روش لینک نصب این برنامک در سایت خانواده درسا www.dorsafamily.ir استفاده کنند.
گفتنی است برنامک "صندوقچه" با حضور حسن نجفی سولاری مشاور سازمان صدا و سیما و تعدادی از اعضای هیات مدیره و مدیرعامل درسا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام رونمایی شد.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب