پورنگ با برنامک "صندوقچه" سفیر استانی انتخاب می کند

چهارشنبه, 18 مهر 1397 ساعت 08:12

مسئول امور بازاریابی زیست بوم مجازی درسا از انتخاب سفیر عمو پورنگ در سراسر کشور خبر داد و گفت: برنامک "صندوقچه" امکان این مساله را برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور فراهم کرده است تا صاحب بهترین اثر تعاملی، به عنوان سفیر عمو پورنگ انتخاب شود.


به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، زینب سلطانی در توضیح برنامک "صندوقچه" اظهار کرد: صندوقچه برنامک رسمی محله گل و بلبل 3 بوده که با هدف استفاده از تمام محتوای برنامه محله گل و بلبل 3 در دسترس کاربران قرار گرفته است.
وی با اشاره به برخی از قابلیت ها و امکانات این برنامک ادامه داد: امکان ثبت نام در محله گل و بلبل 3 و حضور کودکان در این برنامه، مشاهده تمام قسمت های پخش شده در رسانه ملی، دسترسی به ویدئوها، تصاویر و اخبار گل و بلبل و همچنین ترانه های پورنگ از جمله امکانات برنامک "صندوقچه" است.
سلطانی گفت: همچنین خانواده هایی که از این برنامک استفاده می کنند می توانند با نصب آن، موفق به دریافت 4 فندق شده و بعد از تجمیع فندق ها و کسب مقام های فندقی، برنده جوایز ویژه درسا شوند.
مسئول امور بازاریابی زیست بوم مجازی درسا در ادامه اظهارات خود از انتخاب سفیر عمو پورنگ در سراسر کشور خبر داد و گفت: برنامک "صندوقچه" امکان این مساله را برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور فراهم کرده است تا صاحب بهترین اثر تعاملی، به عنوان سفیر عمو پورنگ انتخاب شود.
سلطانی افزود: کودکان در تمام استان های کشور می توانند با لهجه و گویش محلی خود با خواندن ترانه های پورنگ و یا مشارکت در این برنامک و ارسال ویدئوهای جذاب، در مسابقه بزرگ پورنگ با عنوان "سفیر عمو پورنگ" شرکت کنند و خانواده درسا از هر استان، یک نفر را به عنوان برنده انتخاب خواهد کرد.
وی در ادامه به راهنمای نصب این برنامک اشاره کرد و گفت: علاقمندان به دریافت این برنامک می توانند کد 33 را به سرشماره 3003 ارسال و برنامک را نصب کنند؛ همچنین می توان از روش لینک نصب این برنامک در سایت خانواده درسا www.dorsafamily.ir استفاده کنند.
گفتنی است برنامک "صندوقچه" با حضور حسن نجفی سولاری مشاور سازمان صدا و سیما و تعدادی از اعضای هیات مدیره و مدیرعامل درسا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام رونمایی شد.


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود