طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

ضرورت هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان برای ارتقای برنامه‌سازی در فضای مجازی

شنبه, 16 دی 1396 ساعت 09:27

مدیر شبکه ملی فرهنگ با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان برای ارتقای برنامه‌سازی، اظهار کرد: زیست‌بوم مجازی درسا به عنوان یکی از فعالان این حوزه، با ایجاد فضای مجازی سالم و مفید، مسیر تحقق اهداف راهبردی شبکه ملی فرهنگ را تسهیل می‌بخشد.

 

به گزارش روابط عمومی زیست‌بوم مجازی درسا، حامد اسماعیلی با اشاره به اهمیت آشنایی کودک با فضای مجازی، راهبرد شبکه ملی فرهنگ در این زمینه را ایجاد فضایی سالم و مفید برای کودکان دانست و گفت: در حال حاضر این راهبرد را زیست‌بوم مجازی درسا به عنوان بخش خصوصی به مرحله اجرا درآورده است.
وی به گستردگی دامنه فعالیت شبکه ملی فرهنگ اشاره و عنوان کرد: این شبکه با وجود برخورداری از 350 مرکز در سراسر کشور، در حال توسعه روابط با فعالان بخش خصوصی بوده و از این رو با انعقاد چند تفاهم‌نامه با زیست‌بوم مجازی درسا و ارتقای سطح این فعالیت‌ها، این هدف را امکان‌پذیر می‌کند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان به منظور ارتقای برنامه‌سازی در فضای مجازی امری ضروری است و انعقاد تفاهم نامه‌هایی با فعالان این حوزه نیز در همین خصوص شکل می‌گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به خواست کودک و نوجوان در فرآیند برنامه‌سازی، گفت: اهمیت این مساله به دلیل وجود تفاوت‌ فاحش نگرش و دیدگاه‌های موجود میان کودکان و بزرگسالان است؛ تفاوتی که در آن، کودک جذابیت‌ها را می‌بیند اما بزرگسالان در قالب برنامه‌سازان، محتوای مفید و سالم را انتخاب می‌کند.
مدیر شبکه ملی فرهنگ همچنین ارتباط خانواده درسا و خانه‌های فرهنگ را ارتباطی دوسویه دانست که بر اساس آن، طرفین می‎توانند از آن در جهت ارتقای کسب و کار خود بهره بگیرند.
بر اساس این گزارش، زیست‌بوم مجازی درسا با مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال نیز به تازگی 5 تفاهم‌نامه با استان‌های کرمانشاه، زنجان، کاشان، بوشهر و فارس به امضا رسانده است.


جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان

برگزاری جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435 با مشارکت زیست بوم مجازی درسا ⚡️ویژه 8 تا 18 ساله ها 📆 ثبت نام تا پایان بهار 🎁همراه با جوایز ارزنده🎁

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435 که با هدف ترسیم آینده با ایده های کودکان و نوجوانان برگزار می شود قصد دارد تا گروه های سنی 8 تا 18 سال را به چالشی دعوت و از طریق آن، به شکوفایی ایده های نو پیرامون آینده جامعه کمک کند. در این بین، برخی از فعالان حوزه کودک و نوجوان از جمله زیست بوم مجازی درسا در کنار وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه صنعتی شریف، با حمایت از برگزاری این جشنواره، به نقش نسل تاثیرگذار آینده جامعه تاکید بیشتری دارند که حیطه فعالیت های آنها هم گویای این قضیه است. افرادی که تمایل به شرکت در این جشنواره را دارند، می توانند با ورود به سایت www.wikiwall.ir یا نصب اپلیکیشن آن بر روی تلفن های همراه خود، با انتخاب شهر خود، اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده و در نهایت با انتخاب عنوان جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435، ثبت نام خود را تکمیل کنند. لازم به ذکر است کودکان و نوجوانان می توانند از ایده ها و تفکرات افراد بزرگتر از جمله پدربزرگ و مادربزرگ ها، کمک گرفته و با تصور آینده، هر ایده ای که از شهر، روستا، شهربازی، خانه، خودرو و هر مورد دیگری به ذهنشان می رسد، به شکل فیلم، متن، عکس، بازی یا فایل صوتی و حتی انیمیشن در سایت بارگذاری کنند.