طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

ضرورت هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان برای ارتقای برنامه‌سازی در فضای مجازی

شنبه, 16 دی 1396 ساعت 09:27

مدیر شبکه ملی فرهنگ با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان برای ارتقای برنامه‌سازی، اظهار کرد: زیست‌بوم مجازی درسا به عنوان یکی از فعالان این حوزه، با ایجاد فضای مجازی سالم و مفید، مسیر تحقق اهداف راهبردی شبکه ملی فرهنگ را تسهیل می‌بخشد.

 

به گزارش روابط عمومی زیست‌بوم مجازی درسا، حامد اسماعیلی با اشاره به اهمیت آشنایی کودک با فضای مجازی، راهبرد شبکه ملی فرهنگ در این زمینه را ایجاد فضایی سالم و مفید برای کودکان دانست و گفت: در حال حاضر این راهبرد را زیست‌بوم مجازی درسا به عنوان بخش خصوصی به مرحله اجرا درآورده است.
وی به گستردگی دامنه فعالیت شبکه ملی فرهنگ اشاره و عنوان کرد: این شبکه با وجود برخورداری از 350 مرکز در سراسر کشور، در حال توسعه روابط با فعالان بخش خصوصی بوده و از این رو با انعقاد چند تفاهم‌نامه با زیست‌بوم مجازی درسا و ارتقای سطح این فعالیت‌ها، این هدف را امکان‌پذیر می‌کند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان به منظور ارتقای برنامه‌سازی در فضای مجازی امری ضروری است و انعقاد تفاهم نامه‌هایی با فعالان این حوزه نیز در همین خصوص شکل می‌گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به خواست کودک و نوجوان در فرآیند برنامه‌سازی، گفت: اهمیت این مساله به دلیل وجود تفاوت‌ فاحش نگرش و دیدگاه‌های موجود میان کودکان و بزرگسالان است؛ تفاوتی که در آن، کودک جذابیت‌ها را می‌بیند اما بزرگسالان در قالب برنامه‌سازان، محتوای مفید و سالم را انتخاب می‌کند.
مدیر شبکه ملی فرهنگ همچنین ارتباط خانواده درسا و خانه‌های فرهنگ را ارتباطی دوسویه دانست که بر اساس آن، طرفین می‎توانند از آن در جهت ارتقای کسب و کار خود بهره بگیرند.
بر اساس این گزارش، زیست‌بوم مجازی درسا با مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال نیز به تازگی 5 تفاهم‌نامه با استان‌های کرمانشاه، زنجان، کاشان، بوشهر و فارس به امضا رسانده است.


پژوهش، آموزش و رسانه محورهای تفاهم نامه درسا و مسیر رسانه

مدیر موسسه مسیر رسانه در جریان انعقاد تفاهم نامه همکاری با زیست بوم مجازی درسا، به سه محور اصلی این سند در کنار محور ویژه مشاوره اشاره کرد.

سید احمد موسوی صمدی سابقه همکاری مجموعه مسیر رسانه با خانواده درسا را فراتر از بازه انعقاد تفاهم نامه دانست و گفت: این جنس همکاری ها با مجموعه های خصوصی چون درسا به دلیل پیوست های اقتصادی و کاری که دارد، بسیار کارآمدتر است.

وی این جنس از کارآمدی را شامل افزایش بازدهی برای طرفین قرارداد از یکسو و سودمندی فرهنگی و اجتماعی برای مخاطبان از سوی دیگر برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا بتوان با این دست از اقدامات، هم افزایی های بیشتری برای اعتلای فرهنگ رسانه ای در کشور اتفاق بیافتد.

مدیر موسسه رسانه در ادامه با اشاره به فعالیت های در دست اقدام درسا چون سری سوم محله گل و بلبل اظهار کرد: این مجموعه با توجه به مخاطبان خوبی که دارد، می تواند در زمینه پژوهشی و آموزشی گزینه خوبی برای برنامه ریزی های آتی باشد.

وی افزود: موسسه مسیر رسانه به صورت تخصصی در زمینه پژوهشی و تولید محتوا فعالیت داشته و از سوی دیگر در حوزه های آموزشی نیز دوره های تربیت مربی و تربیت مدرس رسانه ای را در دستور کار قرار داده است که امیدواریم با همکاری درسا بیش از پیش به اهداف خود دست یابد.


ادامه خبر