ضرورت هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان برای ارتقای برنامه‌سازی در فضای مجازی

شنبه, 16 دی 1396 ساعت 09:27

مدیر شبکه ملی فرهنگ با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان برای ارتقای برنامه‌سازی، اظهار کرد: زیست‌بوم مجازی درسا به عنوان یکی از فعالان این حوزه، با ایجاد فضای مجازی سالم و مفید، مسیر تحقق اهداف راهبردی شبکه ملی فرهنگ را تسهیل می‌بخشد.

 

به گزارش روابط عمومی زیست‌بوم مجازی درسا، حامد اسماعیلی با اشاره به اهمیت آشنایی کودک با فضای مجازی، راهبرد شبکه ملی فرهنگ در این زمینه را ایجاد فضایی سالم و مفید برای کودکان دانست و گفت: در حال حاضر این راهبرد را زیست‌بوم مجازی درسا به عنوان بخش خصوصی به مرحله اجرا درآورده است.
وی به گستردگی دامنه فعالیت شبکه ملی فرهنگ اشاره و عنوان کرد: این شبکه با وجود برخورداری از 350 مرکز در سراسر کشور، در حال توسعه روابط با فعالان بخش خصوصی بوده و از این رو با انعقاد چند تفاهم‌نامه با زیست‌بوم مجازی درسا و ارتقای سطح این فعالیت‌ها، این هدف را امکان‌پذیر می‌کند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی فعالان حوزه کودک و نوجوان به منظور ارتقای برنامه‌سازی در فضای مجازی امری ضروری است و انعقاد تفاهم نامه‌هایی با فعالان این حوزه نیز در همین خصوص شکل می‌گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به خواست کودک و نوجوان در فرآیند برنامه‌سازی، گفت: اهمیت این مساله به دلیل وجود تفاوت‌ فاحش نگرش و دیدگاه‌های موجود میان کودکان و بزرگسالان است؛ تفاوتی که در آن، کودک جذابیت‌ها را می‌بیند اما بزرگسالان در قالب برنامه‌سازان، محتوای مفید و سالم را انتخاب می‌کند.
مدیر شبکه ملی فرهنگ همچنین ارتباط خانواده درسا و خانه‌های فرهنگ را ارتباطی دوسویه دانست که بر اساس آن، طرفین می‎توانند از آن در جهت ارتقای کسب و کار خود بهره بگیرند.
بر اساس این گزارش، زیست‌بوم مجازی درسا با مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال نیز به تازگی 5 تفاهم‌نامه با استان‌های کرمانشاه، زنجان، کاشان، بوشهر و فارس به امضا رسانده است.


نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن تخصصی کودک از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد.

مهندس محمدجواد آذری جهرمی عصر روز شنبه 14 مهرماه با حضور در سالن تخصصی کودک نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد. در این مراسم که با همراهی نصرالله جهانگرد ریس سازمان فناوری اطلاعات و هیات همراه برگزار شد، از مجموعه چهار جلدی نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان درسا رونمایی شد.

این مجموعه چهارجلدی که حاصل تلاش یک ساله زیست بوم مجازی درسا است با چهار عنوان "مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا" و "سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان" رونمایی شد.

وزیر ارتباطات در حاشیه این رونمایی عنوان کرد: وجود یک چارچوب کلی و منسجم برای تسریع در بکارگیری محتواهای مفید و آموزشی امری ضروری است و اینگونه نظام نامه ها می تواند به اهمیت این موضوع سرعت بخشد.


ادامه خبر