نظام نامه محتوایی کودک و نوجوان که همزمان با آخرین روز نمایشگاه بین المللی تله کام در سالن اختصاصی درسا رونمایی شد شامل سرفصل هایی جامع در زمینه تولید و عرضه محتوا مورد نیاز کودک است.

 

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نظام نامه محتوایی کودک و نوجوان که همزمان با آخرین روز نمایشگاه بین المللی تله کام در سالن اختصاصی درسا رونمایی شد، شامل سرفصل هایی جامع در زمینه تولید و عرضه محتوا مورد نیاز کودک است و روند جذب تولیدکنندگان محتوا را سرعت می بخشد.

این نظام نامه که در 4 سرفصل اصلی تهیه شده، سعی دارد مرجعی کامل برای برنامه سازان و تولیدکنندگان محتوای سطح کشور باشد تا بتوان استاندارد مشخصی برای ارائه تولیدات بومی و ملی برای سنین کودک و نوجوان به رسمیت شناخت.

در ارائه نظام نامه فوق، سعی شده دیدگاهی فراملی و فرامرزی به مقوله نظام تولید محتوا کودک و نوجوان داشته و با استفاده از طرح های بین المللی از یکسو و طرح های سایرکشورها از سوی دیگر، به این مقوله از تمامی منظرها نگریسته شود.

در نخستین سرفصل این نظام نامه که با عنوان سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان رونمایی شد، به مقوله اسناد و قوانین داخلی و خارجی در حوزه فعالیت های مجموعه های دولتی و غیردولتی فعال عرصه کودک و نوجوان پرداخته شده است.

دومین سرفصل این مجموعه با عنوان مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان در کشورهای اسلامی، در نخستین گام به مطالعه مبحث راهکارهای پیاده سازی شده در سطح بین المللی پرداخته و در گام بعدی به تفصیل به موضوع قوانین و راهبردهای کشورهای اسلامی که غرابت بیشتری از لحاظ فرهنگی و مذهبی با ایران دارند بیان شده است.

نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان، سومین سرفصلی است که خانواده درسا در عرضه آن، رویکردی روان شناسانه به مبحث رشد کودک داشته و تلاش کرده از جریان های اصلی روان شناسی جهانی در کنار نظرات تربیتی دین مبین اسلام بهره ببرد.

در چهارمین و مهم ترین سرفصل این مجموعه به نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا نگریسته شده است. این نگاه انعکاسی از ساختار عمل، بایدها و نبایدها و ارزش های مطرح در ساختار برنامه ریزی تولید محتوای خانواده درسا است.

زیست بوم مجازی درسا در این زمینه با استقبال از تولیدات هم راستا و هم افزا، زمینه های همکاری و هم فکری را جهت ارتقای سطح کمی و کیفی روز افزون تولیدات محتوایی فراهم آورده است.

شما می توانید در ادامه برای ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات، به فایل سرفصل های نظام نامه دسترسی پیدا کنید.

نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا ویرایش دوم copy           نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان ویرایش دوم copy       مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان در کشورهای اسلامی ویرایش سوم copy       سند سیاستها و برنامههای کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان ویرایش چهارم


نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن تخصصی کودک از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد.

مهندس محمدجواد آذری جهرمی عصر روز شنبه 14 مهرماه با حضور در سالن تخصصی کودک نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام از نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان رونمایی کرد. در این مراسم که با همراهی نصرالله جهانگرد ریس سازمان فناوری اطلاعات و هیات همراه برگزار شد، از مجموعه چهار جلدی نظام نامه تولید محتوای کودک و نوجوان درسا رونمایی شد.

این مجموعه چهارجلدی که حاصل تلاش یک ساله زیست بوم مجازی درسا است با چهار عنوان "مطالعه سیاست ها و راهبردهای کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات رشد و تعالی کودک و نوجوان"، "نظام موضوعات زیست بوم مجازی درسا" و "سند سیاست ها و برنامه های کلان و مدیریتی کشور در حوزه کودک و نوجوان" رونمایی شد.

وزیر ارتباطات در حاشیه این رونمایی عنوان کرد: وجود یک چارچوب کلی و منسجم برای تسریع در بکارگیری محتواهای مفید و آموزشی امری ضروری است و اینگونه نظام نامه ها می تواند به اهمیت این موضوع سرعت بخشد.


ادامه خبر