طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت

درسا به عنوان زیست بوم مجازی خود را موظف می‎داند همگام با توسعه سرویسها و محصولات خود، به محتوا و اهداف فرهنگی نیز توجه ویژه داشته باشد. به بیانی پیوست فرهنگی را ضرورت و پشتیبان فعالیتهای توسعه فناوری خود می‎داند. به این منظور با مشارکت جمعی از صاحب‎نظران و اساتید حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و علوم تربیتی، دینی و روانشناسی در حال تدوین پیوست فرهنگی خود است. در ادامه خلاصه‎ای از پیش نویس پیوست فرهنگی به اطلاع می‎رسد:

خلاصه پیش نویس پیوست فرهنگی درسا

• درسا خود را موظف به ارائه آموزش به خانواده ها، در شناخت فضای مجازی و تامین سلامت آن، با اولویت اهداف فرهنگی بر اهداف مالی می‎داند.
• درسا با رویکرد هم‌افزایی و اعتقاد به: «یدالله مع الجماعه» سعی در گردهم آوردن صاحب نظران و صاحبان محتوا و محصولات مناسب کودک و نوجوان دارد؛ در این راه، از انتقال دانش و تجربه‌های خود و حمایتهای معنوی و مادی از فعالان این حوزه تا حد توان فروگذار نخواهد کرد.
• درسا خود را موظف به حمایت از تولید محتوای دیجیتال و رعایت حق مالکیت معنوی می‌داند.
• درسا از توسعه خط و زبان فارسی در فضای مجازی حمایت می کند.
• درسا به مهارت‎افزایی خانواده‎ها در استفاده از فضای مجازی کمک می‎کند.
• درسا در فعالیتهای خود به زمینه های زیر توجه و تأکید دارد:

تبدیل تهدیدهای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به فرصت از مسیر:
- ارائه اطلاعات و آموزشهای لازم به والدین درخصوص نحوه ایمن‌سازی و نظارت بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی
- آموزش مهارتهای زندگی با اولویت مهارتهای حضور در فضای مجازی به کودک و نوجوان (این آموزش‌ها کاملاً بومی شده و با رویکرد اسلامی و عرفانی، برگرفته از احادیث، آیات قرآن، نهج البلاغه و اشعار مولانا در مثنوی معنوی)
- فرهنگ‌سازی در جهت مسیردهی سبک زندگی فعلی به سوی سبک زندگی مناسب با ارزشهای دینی و ملی
- آموزش هوش معنوی و هوش اخلاقی به کودکان و نوجوانان
- تولید محتوای تعاملی با هدف ممانعت از کاهش ارتباط کودک و نوجوان با زندگی در جامعه به دلیل حضور بی رویه در فضای مجازی- تسهیل دسترسی به محتوای مناسب کودک و نوجوان

- تجمیع محتوای باکیفیت، مناسب کودک و نوجوانان و توزیع مناسب
- تولید محتوای آموزشی و فرهنگی مناسب، جذاب، ارزان و بومی‌ شده
- طراحی محتوا با رویکرد افزایش ارتباط موثر بین فرزندان و والدین (که در سبک زندگی فعلی، کاهش این ارتباط نوعی تهدید تلقی می‌شود.)
- ارائه بازی‌ها و محتواهای جذاب همگرا با فرهنگ و ارزشهای دینی


جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان

برگزاری جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435 با مشارکت زیست بوم مجازی درسا ⚡️ویژه 8 تا 18 ساله ها 📆 ثبت نام تا پایان بهار 🎁همراه با جوایز ارزنده🎁

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435 که با هدف ترسیم آینده با ایده های کودکان و نوجوانان برگزار می شود قصد دارد تا گروه های سنی 8 تا 18 سال را به چالشی دعوت و از طریق آن، به شکوفایی ایده های نو پیرامون آینده جامعه کمک کند. در این بین، برخی از فعالان حوزه کودک و نوجوان از جمله زیست بوم مجازی درسا در کنار وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه صنعتی شریف، با حمایت از برگزاری این جشنواره، به نقش نسل تاثیرگذار آینده جامعه تاکید بیشتری دارند که حیطه فعالیت های آنها هم گویای این قضیه است. افرادی که تمایل به شرکت در این جشنواره را دارند، می توانند با ورود به سایت www.wikiwall.ir یا نصب اپلیکیشن آن بر روی تلفن های همراه خود، با انتخاب شهر خود، اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده و در نهایت با انتخاب عنوان جشنواره علمی تخیلی کودک و نوجوان ایران 1435، ثبت نام خود را تکمیل کنند. لازم به ذکر است کودکان و نوجوانان می توانند از ایده ها و تفکرات افراد بزرگتر از جمله پدربزرگ و مادربزرگ ها، کمک گرفته و با تصور آینده، هر ایده ای که از شهر، روستا، شهربازی، خانه، خودرو و هر مورد دیگری به ذهنشان می رسد، به شکل فیلم، متن، عکس، بازی یا فایل صوتی و حتی انیمیشن در سایت بارگذاری کنند.