تو این قسمت از کارآگاه نقاشی، عمو قادری راجب کرکس صحبت می‌کنه. اون درباره این پرندگان توضیح میده که از لاشه حیوانات تغذیه می‌کنن. عمو قادری همچنین این توضیح رو می‌ده که کرکس از جمله پرندگان بزرگ ایران هستن ولی شکار نمی‌کنند و فقط از لاشه حیواناتی که رو زمین هستن تغذیه می‌کنن. عموقادری میگه کرکس ها جارو برقی طبیعت هستن که خداوند اونهارو رو بی فایده نیافریده. این قسمت رو با دقت ببینید وتو کارگاه  با کرکس آشنا  بشید.
 
تازه توی این قسمت از برنامه، خانواده درسا یه سرویس جدید به شما معرفی می کنه به نام برنامه نازدونه که با فرستادن عدد 40 رو به 3003 می تونید اون رو نصب کرده و سه تا فندق بگیرید. 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب