بچه ها مل‌مل همش به گوشی دایی نگاه می‌کرد و می‌گفت منم بازی می‌خوام! دایی بهش گفت همه برنامه ها که به دردشما نمی‌خوره! این تلفن مخصوص منه و برنامه‌های مخصوص خودم رو توش نصب کردم. دایی این رو هم بهش گفت که اتفاقا گلی هم این شکلی بود، ولی توی تبلت خودش براش برنامه های مخصوص سنش رو ریخته و اون دیگه با گوشی بزرگترها هیچ کاری نداره. بچه‌های درسایی شما هم مثل گلی برنامه های خودتون رو دارید؟ 
خانواده درسا تو این قسمت بهتون برنامه دنیای درسا رو معرفی می کنه که هم بچه‌ها و هم پدر مادرها خیالشون برای حضور تو دنیای مجازی راحت راحته.
تازشم..بچه‌ها و خانواده‌هایی که می‌خوان داستان‌های قشنگ و جذاب فندقی رو بشنون، می تونن فندقستان رو نصب کنن و... 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب