اعظم خانم مل‌مل و بزباش  رو به تولد دعوت کرده ولی توی تولد همه تو دنیای مجازی بودن و گوشی و تبلت دستشون بود. هیچ کس بهش خوش نگذشته بود...
اما ننه نقلی به عنوان بزرگتر به اعظم خانم کمک کرد که متوجه بشه فقط یه مهمونی مجازی گرفته! اعظم خانم برای جبران کارش، یه کار قشنگ کرد. این قسمت از برنامه مل مل رو ببینید تا متوجه بشید اون کار قشنگ چیه. 
تازه...خانواده درسا در کنار مل‌ملی ها تو روز پنجشنبه به بچه های درسایی کلی جایزه می‌ده ،پنجشنبه های مل‌ملی یادتون نره...

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب