بچه ها گلی و ململ و بزباش انقدر تو فضای مجازی سرگرم بودن که به هیچ کدوم از کاراشون نرسیدن. اما اونا امروز یاد گرفتن که نباید بیشتر از دو ساعت در روز تو فضای مجازی باشن و با گوشی و تبلت بازی کنن. چون ممکنه هم به روحشون صدمه بزنه هم به جسمشون. مثل گلی که چشماش درد گرفته بود یا ململ که عصبی شده بود.
یادتون باشه حتما تو دنیای مجازی باید همراه بزرگتراتون باشین.
خانواده درسا می‌خواد بهتون بگه که شما بچه ها حق دارین تو فضای مجازی هم زندگی کنین، اما فضای مجازی ایمن و دور از خطر.
شما بچه ها حق دارین تا نیازاتون رو از دنیای مجازی تامین کنین، اما فضای مجازی که پدر و مادرا توش نظارت داشته باشن. اونا می‌تونن عدد 84 رو به 3003 ارسال کنن و دنیای درسا رو نصب کنن. برنامه ای که هم خیال پدر و مادرارو از ایمن بودن فضای مجازی راحت می کنه و هم فضای قشنگ و جذابی برای بچه ها می سازه...

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب