بچه ها گلی و ململ و بزباش انقدر تو فضای مجازی سرگرم بودن که به هیچ کدوم از کاراشون نرسیدن. اما اونا امروز یاد گرفتن که نباید بیشتر از دو ساعت در روز تو فضای مجازی باشن و با گوشی و تبلت بازی کنن. چون ممکنه هم به روحشون صدمه بزنه هم به جسمشون. مثل گلی که چشماش درد گرفته بود یا ململ که عصبی شده بود.
یادتون باشه حتما تو دنیای مجازی باید همراه بزرگتراتون باشین.
خانواده درسا می‌خواد بهتون بگه که شما بچه ها حق دارین تو فضای مجازی هم زندگی کنین، اما فضای مجازی ایمن و دور از خطر.
شما بچه ها حق دارین تا نیازاتون رو از دنیای مجازی تامین کنین، اما فضای مجازی که پدر و مادرا توش نظارت داشته باشن. اونا می‌تونن عدد 84 رو به 3003 ارسال کنن و دنیای درسا رو نصب کنن. برنامه ای که هم خیال پدر و مادرارو از ایمن بودن فضای مجازی راحت می کنه و هم فضای قشنگ و جذابی برای بچه ها می سازه...

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود