بزباش دنبال بغلی بقو می‌ره و می‌خواد بهش کمک کنه! می دونید چرا؟ چون اون روزی 200 ساعت تو فضای مجازیه! بزباش می‌خواد برای اینکه بغلی بقو رو ترک بده، اونو با طناب ببنده تا نره تو فضای مجازی! اما به نظرتون ایا راه درستی رو برای این کار انتخاب کرده؟
گلی می‌دونه هردوشون اشتباه می کنن. ولی برای پیدا کردن یه راه حل خوب، اونها باید از بزرگتراشون کمک بگیرن! برای همین گلی میره تا از داییش بپرسه که چه کار کنن. شماهم بهتره این قسمت رو ببنید! 
شاید دوست های شماهم مثل بغلی بقو باشن و بتونین کمکشون کنید.
 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب