مل‌مل خیلی حوصله‌اش سر رفته و وقتی هم به دنیای مجازی می‌ره با مطالب و فیلم هایی رو به رو می‌شه که اصلا مخصوص سن خودش نیست.
گلی راه حلشو از خانواده درسا یاد گرفته که عدد 25 رو به 3003 پیامک کنه و برنامک آفرینک رو نصب کنه. مل مل با این برنامک می تونه کلی کارتون و برنامه مناسب سن خودش روبا کیفیت بالا ببینه .
خانواده درسا همچنین می‌خواد توی این برنامه به بچه ها بگه که تنهایی وارد دنیای مجازی نشن و به مامان و بابا ها بگه برای اینکه خیالتون راحت باشه برنامک دنیای درسا رو نصب کنن.
اون ها می تونن برای دریافت لینک این برنامه عدد 84 رو به 3003 ارسال کنن

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب