خلاصه قسمت اول 

در اولین قسمت از محله گل و بلبل ۲ اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. تعدادی از بچه‌ها در پارک مشغول بازی هستند که ناگهان عمو پورنگ از راه می‌رسد و با چند حرکت همه آن‌ها را روی زمین می‌اندازد و در حالی که بچه‌ها مشغول ناله کردن هستند، فرار می‌کند. بعد از آن نوبت عزیز آقاست که مغازه‌اش را برای چند دقیقه به عمو می‌سپارد و وقتی برمی‌گردد متوجه می‌شود که عمو تمام اجناس مغازه را با تخفیف نود درصد فروخته است. نانوای محله هم از دست عمو پورنگ در امان نمی‌ماند و گول عمو پورنگ را می‌خورد و نان‌هایش شور می‌شود. اما عمو پورنگ می‌گوید که هیچکدام از این‌کارها را انجام نداده. آخر عمو پورنگ خیلی مهربان است و هیچوقت کسی را اذیت نمی‌کند. همین موقع است که ناگهان عمو پورنگ و بقیه اهالی محله یک چیز خیلی عجیب می‌بینند و معمای اصلی حل می‌شود.
امروزه یکی از دغدغه‌های والدین این است که در مقابل تمایل فرزندان‌شان به داشتن تلفن همراه چطور واکنش نشان بدهند؟ آیا باید فرزندان را منع کرد و یا یک تلفن مخصوص در اختیارشان قرار داد؟ پس چطور می‌توان از آسیب‌های فضای مجازی ایمن نگاه‌شان داشت؟ محله گل و بلبل ۲ با طرح این پرسش‌ها شروع می‌شود که آیا برای فرزندان‌مان گوشی تلفن همراه تهیه کنیم یا خیر؟ چه نرم‌افزارهایی برای آن‌ها مناسب است؟ عمو پورنگ با معرفی خانواده درسا، والدین را به سمت پاسخ سوالات راهنمایی می‌کند.

مشاهده قسمت اول برنامه محله گل و بلبل 2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت اول محله گل و بلبل 2

 

 

 

 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب