خلاصه قسمت اول 

در اولین قسمت از محله گل و بلبل ۲ اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. تعدادی از بچه‌ها در پارک مشغول بازی هستند که ناگهان عمو پورنگ از راه می‌رسد و با چند حرکت همه آن‌ها را روی زمین می‌اندازد و در حالی که بچه‌ها مشغول ناله کردن هستند، فرار می‌کند. بعد از آن نوبت عزیز آقاست که مغازه‌اش را برای چند دقیقه به عمو می‌سپارد و وقتی برمی‌گردد متوجه می‌شود که عمو تمام اجناس مغازه را با تخفیف نود درصد فروخته است. نانوای محله هم از دست عمو پورنگ در امان نمی‌ماند و گول عمو پورنگ را می‌خورد و نان‌هایش شور می‌شود. اما عمو پورنگ می‌گوید که هیچکدام از این‌کارها را انجام نداده. آخر عمو پورنگ خیلی مهربان است و هیچوقت کسی را اذیت نمی‌کند. همین موقع است که ناگهان عمو پورنگ و بقیه اهالی محله یک چیز خیلی عجیب می‌بینند و معمای اصلی حل می‌شود.
امروزه یکی از دغدغه‌های والدین این است که در مقابل تمایل فرزندان‌شان به داشتن تلفن همراه چطور واکنش نشان بدهند؟ آیا باید فرزندان را منع کرد و یا یک تلفن مخصوص در اختیارشان قرار داد؟ پس چطور می‌توان از آسیب‌های فضای مجازی ایمن نگاه‌شان داشت؟ محله گل و بلبل ۲ با طرح این پرسش‌ها شروع می‌شود که آیا برای فرزندان‌مان گوشی تلفن همراه تهیه کنیم یا خیر؟ چه نرم‌افزارهایی برای آن‌ها مناسب است؟ عمو پورنگ با معرفی خانواده درسا، والدین را به سمت پاسخ سوالات راهنمایی می‌کند.

مشاهده قسمت اول برنامه محله گل و بلبل 2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت اول محله گل و بلبل 2

 

 

 

 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود