خلاصه قسمت بیستم


بلبل خان گوشی‌اش را به بچه های گلدون خان می‌دهد. آن‌ها هم با گوشی سرگرم می‌شوند. و بدون این که کسی حواسش به آن‌ها باشد، ساعت‌ها مشغول جستجو در گوشی هستند. از سوی دیگر گیل خان و آقای عزیز یک سفارش بزرگ از طرف خانواده بلبل خان و همسرش دریافت می‌کنند و به خیال اینکه سفارش واقعی است، تمام وقت خود را صرف آماده کردن آن سفارش می‌کنند. آقای خوشحال هم سفارش تعداد زیادی نان می‌گیرد و هرچه آرد دارد را نان می‌کند. در سمت دیگر محله پانصد صندوق میوه برای خانم چمنی می‌رسد. بلبل خان کاملا گیج شده و نمی‌داند چه خبر شده! اما همه این اتفاقات به گوشی بلبل خان ربط دارد.
نباید گوشی را دست بچه ها داد. فضای مجازی دنیای بزرگی است که می‌تواند بچه‌ها را در خودش غرق کند. تنها گذاشتن بچه با گوشی یا تبلت کار درستی نیست. همراهی والدین باعث می‌شود آن‌ها بتوانند از فضای مجازی درست استفاده کنند. علاوه بر این لازم است برای کودکان زمان مشخصی در نظر گرفت. نباید به بچه ها اجازه داد مدام گوشی دست بگیرند و یا عادت کنند که ساعت‌ها از تلفن همراه پدر و مادر استفاده کنند.

 

مشاهده قسمت بیستم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیستم محله گل و بلبل2 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود