خلاصه قسمت بیستم


بلبل خان گوشی‌اش را به بچه های گلدون خان می‌دهد. آن‌ها هم با گوشی سرگرم می‌شوند. و بدون این که کسی حواسش به آن‌ها باشد، ساعت‌ها مشغول جستجو در گوشی هستند. از سوی دیگر گیل خان و آقای عزیز یک سفارش بزرگ از طرف خانواده بلبل خان و همسرش دریافت می‌کنند و به خیال اینکه سفارش واقعی است، تمام وقت خود را صرف آماده کردن آن سفارش می‌کنند. آقای خوشحال هم سفارش تعداد زیادی نان می‌گیرد و هرچه آرد دارد را نان می‌کند. در سمت دیگر محله پانصد صندوق میوه برای خانم چمنی می‌رسد. بلبل خان کاملا گیج شده و نمی‌داند چه خبر شده! اما همه این اتفاقات به گوشی بلبل خان ربط دارد.
نباید گوشی را دست بچه ها داد. فضای مجازی دنیای بزرگی است که می‌تواند بچه‌ها را در خودش غرق کند. تنها گذاشتن بچه با گوشی یا تبلت کار درستی نیست. همراهی والدین باعث می‌شود آن‌ها بتوانند از فضای مجازی درست استفاده کنند. علاوه بر این لازم است برای کودکان زمان مشخصی در نظر گرفت. نباید به بچه ها اجازه داد مدام گوشی دست بگیرند و یا عادت کنند که ساعت‌ها از تلفن همراه پدر و مادر استفاده کنند.

 

مشاهده قسمت بیستم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیستم محله گل و بلبل2 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب