خلاصه قسمت بیست و دوم 


همه چیز از خواب داور شروع می‌شود. او خواب می‌بیند به عنوان گزارشگر به تلویزیون رفته اما به دلیل سیم‌های ارتودنسی‌اش او را بیرون می‌کنند. از همان موقع او تصمیم می‌گیرد سیم‌هایش را بردارد. این در حالی است که تمام اهالی محله به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان اهمیت زیادی می‌دهند و گیل خان هر روز دندان‌های ایاز و نیاز و پورنگ را کنترل می‌کند که مسواک زده باشند. اما یاور اصلا از مسواک زدن خوشش نمی‌آید. برفک از این فرصت استفاده می‌کند و در نقش یک معلم به یاور می‌گوید به جای مسواک آبنبات چوبی بخورد و به داور می‌گوید اگر الان سیم‌ها را برندارد مجبور است تا آخر عمر آن‌ها را تحمل کند!
مراقبت از دندانها و اهمیت بهداشت دهان موضوعی غیرقابل انکار است. اما والدین موظف‌اند که فرزندان را در این زمینه آگاه کنند. پدر و مادرها می‌توانند با روش‌های مختلف فرزندان را ترغیب کنند تا با دقت مسواک بزنند و از نخ دندان هم استفاده کنند. رعایت بهداشت مسئله‌ای است که باید از سوی تمام اعضای خانواده رعایت شود. و چون فرزندان آینه‌ی تمام‌نمای والدین‌شان هستند، رعایت بهداشت از سوی آنان موجب اهمیت این مسئله نزد فرزندان خواهد شد.

 

مشاهده قسمت بیست و دوم محله گل و بلبل2

 

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیست و دوم
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب