خلاصه قسمت بیست و دوم 


همه چیز از خواب داور شروع می‌شود. او خواب می‌بیند به عنوان گزارشگر به تلویزیون رفته اما به دلیل سیم‌های ارتودنسی‌اش او را بیرون می‌کنند. از همان موقع او تصمیم می‌گیرد سیم‌هایش را بردارد. این در حالی است که تمام اهالی محله به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان اهمیت زیادی می‌دهند و گیل خان هر روز دندان‌های ایاز و نیاز و پورنگ را کنترل می‌کند که مسواک زده باشند. اما یاور اصلا از مسواک زدن خوشش نمی‌آید. برفک از این فرصت استفاده می‌کند و در نقش یک معلم به یاور می‌گوید به جای مسواک آبنبات چوبی بخورد و به داور می‌گوید اگر الان سیم‌ها را برندارد مجبور است تا آخر عمر آن‌ها را تحمل کند!
مراقبت از دندانها و اهمیت بهداشت دهان موضوعی غیرقابل انکار است. اما والدین موظف‌اند که فرزندان را در این زمینه آگاه کنند. پدر و مادرها می‌توانند با روش‌های مختلف فرزندان را ترغیب کنند تا با دقت مسواک بزنند و از نخ دندان هم استفاده کنند. رعایت بهداشت مسئله‌ای است که باید از سوی تمام اعضای خانواده رعایت شود. و چون فرزندان آینه‌ی تمام‌نمای والدین‌شان هستند، رعایت بهداشت از سوی آنان موجب اهمیت این مسئله نزد فرزندان خواهد شد.

 

مشاهده قسمت بیست و دوم محله گل و بلبل2

 

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیست و دوم
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود