خلاصه قسمت بیست و سوم

 

یاور به جای مسواک زدن از روشی استفاده کرد که خانم معلم (برفک) به او گفته بود. او به جای مسواک از آبنبات چوبی استفاده کرده بود و حالا دندان درد گرفته اما از رفتن به دندانپزشکی فراری است. خانم معلم دوباره ظاهر می‌شود و به داور و یاور می‌گوید به حرف او گوش کنند و به بهداشت دندان و دهان‌شان اهمیت ندهند. آن‌ها هم قبول می‌کنند و می‌گویند خوش به حال دانش‌آموزانی که چنین معلمی دارند. همین موقع عمو نوروز از راه می‌رسد و می‌گوید شاید کسی قصد داشته آن‌ها را گمراه کند چون همه می‌دانند مسواک زدن کار مفیدی است.
برفک می‌خواهد بچه‌های آقای خوشحال را هم گول بزند و به آن‌ها می‌گوید اگر مسواکشان را خراب کنند آن شب دیگر از مسواک زدن راحت می‌شوند. اما آقای خوشحال با یک روش ساده آن‌ها را متوجه اشتباه‌شان می‌کند.
اینکه فرزندان را از همان ابتدا با موضوع بهداشت دهان و دندان آشنا کنیم و به آن‌ها یاد بدهیم به این مسئله توجه کنند، باعث می‌شود که کمتر با دندان درد و ... مواجه شوند. مراجعه مستمر به دندانپزشکی و کنترل بهداشت دهان و دندان هم موضوع مهم دیگری است. رعایت بهداشت و آموزش آن به فرزندان درست به اندازه مسائل تربیتی مهم بوده و یکی از وظایف والدین به شمار می‌رود.

 

قسمت بیست و سوم محله گل و بلبل2

 
 
گلچین قسمت بیست و سوم محله گل و بلبل2

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب