خلاصه قسمت بیست و سوم

 

یاور به جای مسواک زدن از روشی استفاده کرد که خانم معلم (برفک) به او گفته بود. او به جای مسواک از آبنبات چوبی استفاده کرده بود و حالا دندان درد گرفته اما از رفتن به دندانپزشکی فراری است. خانم معلم دوباره ظاهر می‌شود و به داور و یاور می‌گوید به حرف او گوش کنند و به بهداشت دندان و دهان‌شان اهمیت ندهند. آن‌ها هم قبول می‌کنند و می‌گویند خوش به حال دانش‌آموزانی که چنین معلمی دارند. همین موقع عمو نوروز از راه می‌رسد و می‌گوید شاید کسی قصد داشته آن‌ها را گمراه کند چون همه می‌دانند مسواک زدن کار مفیدی است.
برفک می‌خواهد بچه‌های آقای خوشحال را هم گول بزند و به آن‌ها می‌گوید اگر مسواکشان را خراب کنند آن شب دیگر از مسواک زدن راحت می‌شوند. اما آقای خوشحال با یک روش ساده آن‌ها را متوجه اشتباه‌شان می‌کند.
اینکه فرزندان را از همان ابتدا با موضوع بهداشت دهان و دندان آشنا کنیم و به آن‌ها یاد بدهیم به این مسئله توجه کنند، باعث می‌شود که کمتر با دندان درد و ... مواجه شوند. مراجعه مستمر به دندانپزشکی و کنترل بهداشت دهان و دندان هم موضوع مهم دیگری است. رعایت بهداشت و آموزش آن به فرزندان درست به اندازه مسائل تربیتی مهم بوده و یکی از وظایف والدین به شمار می‌رود.

 

قسمت بیست و سوم محله گل و بلبل2

 
 
گلچین قسمت بیست و سوم محله گل و بلبل2

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود