خلاصه قسمت بیست و ششم

 

برفک فکری را به سر اهالی محله گل و بلبل می‌اندازد که اگر زن‌ها بیرون کار کنند و مردها در خانه، چه می‌شود؟ آقای خوشحال و گندم خانم هم جای‌شان را با هم عوض می‌کنند. آقای خوشحال اول فکر می‌کند که کارهای خانه اصلا زیاد نیست و همسرش خیلی زود پشیمان می‌شود اما بعد از مدت کوتاهی آن کسی که پشیمان می‌شود، خود آقای خوشحال است. برای بقیه هم این اتفاق سوال‌برانگیز است و نمی‌دانند چرا آن‌ها نقش‌هایشان را عوض کرده‌اند!؟ خانم گندم هم برای خانم‌های محله توضیح می‌دهد که آقای خوشحال تلاش و زحمات او را در خانه نمی‌بیند و این جابجایی باعث می‌شود او به اشتباهش پی ببرد. خانم‌های محله هم تصمیم می‌گیرند از او حمایت کنند و ...
در خانواده هر کسی نقشی دارد و بر این اساس وظایفی برای او تعریف شده است. هر کدام از اعضای خانواده باید جایگاه‌شان را بشناسند و به وظایف خود عمل کند. در این شرایط آرامش و امنیت در خانه حکمفرما می‌شود و بی‌نظمی به وجود نمی‌آید. اعضای خانواده باید نسبت به یکدیگر با احترام رفتار کنند و قدردان زحمات سایر اعضا باشند. اگر هر کدام از اعضا مهر و محبت دیگران را دریافت کنند، در انجام وظایف‌شان کوتاهی نمی‌کنند و می‌دانند خوشبختی از طریق همراهی و هماهنگی تمام اعضا به دست می‌آید.

 

مشاهده قسمت بیست و ششم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت بیست و ششم

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب