خلاصه قسمت بیست و ششم

 

برفک فکری را به سر اهالی محله گل و بلبل می‌اندازد که اگر زن‌ها بیرون کار کنند و مردها در خانه، چه می‌شود؟ آقای خوشحال و گندم خانم هم جای‌شان را با هم عوض می‌کنند. آقای خوشحال اول فکر می‌کند که کارهای خانه اصلا زیاد نیست و همسرش خیلی زود پشیمان می‌شود اما بعد از مدت کوتاهی آن کسی که پشیمان می‌شود، خود آقای خوشحال است. برای بقیه هم این اتفاق سوال‌برانگیز است و نمی‌دانند چرا آن‌ها نقش‌هایشان را عوض کرده‌اند!؟ خانم گندم هم برای خانم‌های محله توضیح می‌دهد که آقای خوشحال تلاش و زحمات او را در خانه نمی‌بیند و این جابجایی باعث می‌شود او به اشتباهش پی ببرد. خانم‌های محله هم تصمیم می‌گیرند از او حمایت کنند و ...
در خانواده هر کسی نقشی دارد و بر این اساس وظایفی برای او تعریف شده است. هر کدام از اعضای خانواده باید جایگاه‌شان را بشناسند و به وظایف خود عمل کند. در این شرایط آرامش و امنیت در خانه حکمفرما می‌شود و بی‌نظمی به وجود نمی‌آید. اعضای خانواده باید نسبت به یکدیگر با احترام رفتار کنند و قدردان زحمات سایر اعضا باشند. اگر هر کدام از اعضا مهر و محبت دیگران را دریافت کنند، در انجام وظایف‌شان کوتاهی نمی‌کنند و می‌دانند خوشبختی از طریق همراهی و هماهنگی تمام اعضا به دست می‌آید.

 

مشاهده قسمت بیست و ششم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت بیست و ششم

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود