خلاصه قسمت سی ام 

برفک نقشه کله گچی را اجرا می‌کند. کله گچی کسی است که در فضای مجازی بدون فکر رفتار می‎کند. توی محله گل و بلبل هم آدم‌های کله گچی پیدا شده‌اند. یکی از آن‌ها نان خالی خور است که در صفحه عمو پورنگ حرف‌های زشت نوشته. بعضی از مردم در محله کله گچی شده‌اند اما هیچکس نمی‌داند راه‌حل چیست و چطور می‌شود این مشکل را برطرف کرد! تا این که عمو نوروز به آن‌ها می‌گوید دو راه در پیش دارند؛ آن‌ها می‌توانند اظهار پشیمانی کنند و از کله گچی بودن نجات پیدا کنند و یا این که همینطور به حرف هیچکس گوش ندهند و در فضای مجازی درست رفتار نکنند. اما نان خالی خور کاملا پشیمان است. و از عمو پورنگ هم برای کارهای زشتی که انجام داده عذرخواهی می‌کند.
احترام به دیگران در همه حال بر ما واجب است. فرقی نمی‌کند کجا باشیم. در زندگی واقعی یا در دنیای مجازی. هر کدام از ما وظیفه داریم ادب و احترام را رعایت کنیم. عده‌ای از کاربران در فضای مجازی خیال می‌کنند چون کسی آن‌ها را نمی‌شناسد، می‌توانند حرف‌های ناپسند و زشت بنویسند. اما این اشتباه بزرگی است. استمرار در رفتارهای نادرست، آن‌ها را به عادت تبدیل می‌کند و کم‌کم کارهای ناشایست به بخشی از رفتار آنان تبدیل می‎شود. باید این نکته را در نظر داشته باشیم که شاید خیلی‌ها ما را نشناسند اما وجدان‌مان به ما اجازه نمی‌دهد که ادب را کنار بگذاریم.

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت بیست و نهم 

 

 

مشاهده قسمت بیست و نهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود