خلاصه قسمت بیست و هشتم 

هر کسی در محله گل و بلبل دوست و یا آشنایی دارد که می‌خواهد بچه‌ای را به برنامه عمو پورنگ بفرستد. نان خالی خور که اسم چندتا بچه را به عمو پورنگ داده خیال می‌کند همان روز بچه‌ها به برنامه می‌روند. او به تمام فامیل خبر می‌دهد تا برنامه را ببینند در حالی که عمو پورنگ اسم بچه‌ها را توی نوبت گذاشته تا براساس نوبت وارد برنامه شوند. وقتی نان خالی خور متوجه این موضوع می‌شود دلخور و افسرده هیچ راهی به ذهنش نمی‌رسد. برفک هم موقعیت را مناسب می‌بیند و سر و کله‌اش پیدا می‌شود. او به نان خالی خور می‌گوید عصبانیتش را در فضای مجازی تخیله کند. چیزی نمی‌گذرد که صفحه عمو پورنگ پر از کلمات زشت می‌شود. برفک آدم‌هایی که آلودگی مجازی ایجاد می کنند را دوست دارد اما عمو نوروز اجازه نمی‌دهد اوضاع به همین شکل بماند.
همانطور که باید در زندگی روزمره مهارت کنترل خشم را بشناسیم و آن را در موقعیت‌های مختلف به کار گیریم در فضای مجازی هم نباید درگیر هیجانات منفی‌مان شویم. گاهی در ذهن‌مان آدمی را مقصر تمام اتفاقات و ناراحتی‌های‌مان می‌دانیم و مثل نان خالی خور خیال می‌کنیم باید از او انتقام بگیریم. اما اگر منطقی فکر کنیم، متوجه می‌شویم که اگر رفتاری در زندگی واقعی غلط و نادرست است در فضای مجازی نیز درست نیست. پس باید همواره مراقب کلام خود باشیم و بتوانیم هیجانات‌مان را به موقع کنترل کنیم.

 

مشاهده قسمت بیست و هشتم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل 

 
 
مشاهده گلچین قسمت
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود