خلاصه قسمت بیست و هفتم

خانم گندم هنوز ریاست نانوایی را به عهده دارد. برفک هم با تغییر صدا و چهره به نانوایی می‌رود و او را فریب می‌دهد. مردهای محله گل و بلبل می‌خواهند یک تصمیم جدی بگیرند. آن‌ها هنوز نمی‌دانند که این مشکلات زیر سر برفک است. عمو پورنگ به خانه آقای خوشحال می‌رود. و به او می‌گوید بهتر است هر کسی نقش خودش را ایفا کند و در جایگاه خودش باشد. خانم‌ها هم برای بازگرداندن خانم گندم به نانوایی می‌روند. اما او که فریب خورده و متوجه رفتارش نیست، قبول نمی‌کند و می‌گوید کم نیاورده و قصد ندارد شغلش را کنار بگذارد. وقتی مشکل جدی‌تر می‌شود اعضای شورای محله دور هم جمع می‌شوند و بالاخره با آمدن عمو نوروز خانم گندم و آقای خوشحال متوجه رفتار خود می‌شوند.
جایگاه و نقش افراد در خانواده مشخص است. پدر خانه وظیفه تامین معاش را برعهده دارد و مادر نیز در نظم دادن به امور و تربیت فرزندان نقش عمده‌ای دارد. اعضای خانواده با تعامل و همراهی می‌توانند وظایف خود را انجام داده و سهم خود را در شکل‌گیری آرامش و امنیت در محیط خانه بپردازند. هر کدام از اعضا با قبول و پذیرش نقش خود به استحکام کانون خانواده کمک می‌کنند و موجب پیشرفت و موفقیت خود و دیگر اعضا می‌شوند.

 

مشاهده قسمت بیست و هفتم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب