خلاصه قسمت بیست و هفتم

خانم گندم هنوز ریاست نانوایی را به عهده دارد. برفک هم با تغییر صدا و چهره به نانوایی می‌رود و او را فریب می‌دهد. مردهای محله گل و بلبل می‌خواهند یک تصمیم جدی بگیرند. آن‌ها هنوز نمی‌دانند که این مشکلات زیر سر برفک است. عمو پورنگ به خانه آقای خوشحال می‌رود. و به او می‌گوید بهتر است هر کسی نقش خودش را ایفا کند و در جایگاه خودش باشد. خانم‌ها هم برای بازگرداندن خانم گندم به نانوایی می‌روند. اما او که فریب خورده و متوجه رفتارش نیست، قبول نمی‌کند و می‌گوید کم نیاورده و قصد ندارد شغلش را کنار بگذارد. وقتی مشکل جدی‌تر می‌شود اعضای شورای محله دور هم جمع می‌شوند و بالاخره با آمدن عمو نوروز خانم گندم و آقای خوشحال متوجه رفتار خود می‌شوند.
جایگاه و نقش افراد در خانواده مشخص است. پدر خانه وظیفه تامین معاش را برعهده دارد و مادر نیز در نظم دادن به امور و تربیت فرزندان نقش عمده‌ای دارد. اعضای خانواده با تعامل و همراهی می‌توانند وظایف خود را انجام داده و سهم خود را در شکل‌گیری آرامش و امنیت در محیط خانه بپردازند. هر کدام از اعضا با قبول و پذیرش نقش خود به استحکام کانون خانواده کمک می‌کنند و موجب پیشرفت و موفقیت خود و دیگر اعضا می‌شوند.

 

مشاهده قسمت بیست و هفتم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود