خلاصه قسمت بیست و پنجم

 

در این قسمت کلاس مهارت فضای مجازی برگزار می‌شود. برفک دلش نمی‌خواهد استاد دانش‌دان، دانش اهالی محله گل و بلبل را بالا ببرد. و می‌خواهد یک جوری جلوی آن را بگیرد. بنابراین او هم در کلاس شرکت می‌کند و با بی‎نظمی و سوالات بی‌جا سعی دارد کلاس را بهم بزند. اما استاد دانش‌دان این حقه را می‌فهمد و کاری می‌کند تا برفک نتواند جلوی آگاهی اهالی را بگیرد.
امروزه فرزندانی را می‌بینیم که در زمینه اطلاعات فضای مجازی از پدر و مادرشان جلو زده‌اند. آنان از موضوعات مختلف و نحوه‌ی استفاده از فضای مجازی صحبت می‌کنند در حالی که والدین معنی حرف‌شان را درک نمی‌کنند. در چنین وضعیتی والدین چطور می‌توانند ناظر فعالیت‌های فرزندانشان باشند؟ سواد فضای مجازی یعنی آگاه بودن و با چشم باز وارد فضای مجازی شدن. اگر آگاهی پدر و مادر به اندازه نباشد، آسیب‌های فضای مجازی فرزندان را تهدید می‌کند. و آن‌ها نمی‎توانند راهنمایی‌شان کنند. حالا آگاهی و افزایش دانش مجازی به یکی از وظایف تازه والدین تبدیل شده است تا بتوانند چراغ هدایت بچه‌ها باشند. برنامه‌ی «دنیای درسا» می‌تواند پدر و مادرها را در این زمینه یاری کند. با نصب این برنامه روی گوشی خود می‌توانید استفاده فرزندتان از فضای مجازی را کنترل کنید و خیال‌تان آسوده باشد که خطری او را تهدید نمی‌کند.

 

مشاهده قسمت بیست و پنجم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت بیست و پنجم
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب