خلاصه قسمت بیست و پنجم

 

در این قسمت کلاس مهارت فضای مجازی برگزار می‌شود. برفک دلش نمی‌خواهد استاد دانش‌دان، دانش اهالی محله گل و بلبل را بالا ببرد. و می‌خواهد یک جوری جلوی آن را بگیرد. بنابراین او هم در کلاس شرکت می‌کند و با بی‎نظمی و سوالات بی‌جا سعی دارد کلاس را بهم بزند. اما استاد دانش‌دان این حقه را می‌فهمد و کاری می‌کند تا برفک نتواند جلوی آگاهی اهالی را بگیرد.
امروزه فرزندانی را می‌بینیم که در زمینه اطلاعات فضای مجازی از پدر و مادرشان جلو زده‌اند. آنان از موضوعات مختلف و نحوه‌ی استفاده از فضای مجازی صحبت می‌کنند در حالی که والدین معنی حرف‌شان را درک نمی‌کنند. در چنین وضعیتی والدین چطور می‌توانند ناظر فعالیت‌های فرزندانشان باشند؟ سواد فضای مجازی یعنی آگاه بودن و با چشم باز وارد فضای مجازی شدن. اگر آگاهی پدر و مادر به اندازه نباشد، آسیب‌های فضای مجازی فرزندان را تهدید می‌کند. و آن‌ها نمی‎توانند راهنمایی‌شان کنند. حالا آگاهی و افزایش دانش مجازی به یکی از وظایف تازه والدین تبدیل شده است تا بتوانند چراغ هدایت بچه‌ها باشند. برنامه‌ی «دنیای درسا» می‌تواند پدر و مادرها را در این زمینه یاری کند. با نصب این برنامه روی گوشی خود می‌توانید استفاده فرزندتان از فضای مجازی را کنترل کنید و خیال‌تان آسوده باشد که خطری او را تهدید نمی‌کند.

 

مشاهده قسمت بیست و پنجم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت بیست و پنجم
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود