خلاصه قسمت بیست و چهارم

 

گلدون خان که چیز زیادی درباره فضای مجازی نمی‌داند گوشی‌اش را به بچه‌هایش می‌‌دهد و دوباره بچه‌هایش میخ می‌شوند. آنها از عمو نوروز کمک می‌خواهند تا حال بچه‌ها خوب شود. و گلدون خان هم برای بالا بردن سواد مجازی‌اش به مامان نیاز درخواست می‌دهد تا برایش کلاس آموزشی برگزار کند. مامان نیاز می‌گوید که یک استاد خیلی خوب در این کلاس حضور دارد که نکات مهم را به شرکت کنندگان یاد می‌دهد. چند نفر دیگر از اهالی محله هم مشتاق می‎شوند در این کلاس‌ها شرکت کنند. با آمدن استاد دانش‌دان برفک حسابی عصبانی می‌شود و...
حضور در فضای مجازی منوط به داشتن مهارت‌های فضای مجازی است. اگر والدین در این زمینه اطلاعات خود را افزایش داده باشند، می‎توانند فرزندان را به خوبی راهنمایی کرده و بر فعالیت آنان در فضای مجازی نظارت داشته باشند. اگر پدر و مادر دانشی در این زمینه نداشته باشند، حضورشان چندان اثرگذار نخواهد بود اما در صورت آگاه بودن، می‌توانند از طریق نظارت و همراهی به فرزندان کمک کنند. والدینی که به مهارت‌های فضای مجازی مجهزند مسیر درست را به فرزندان نشان می‌دهند و درباره خطرات و آسیب‌های فضای مجازی به آنان هشدار می‌دهند.

 

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت بیست و چهارم 

 

 

مشاهده قسمت بیست و چهارم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیست و چهارم

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب