خلاصه قسمت بیست و چهارم

 

گلدون خان که چیز زیادی درباره فضای مجازی نمی‌داند گوشی‌اش را به بچه‌هایش می‌‌دهد و دوباره بچه‌هایش میخ می‌شوند. آنها از عمو نوروز کمک می‌خواهند تا حال بچه‌ها خوب شود. و گلدون خان هم برای بالا بردن سواد مجازی‌اش به مامان نیاز درخواست می‌دهد تا برایش کلاس آموزشی برگزار کند. مامان نیاز می‌گوید که یک استاد خیلی خوب در این کلاس حضور دارد که نکات مهم را به شرکت کنندگان یاد می‌دهد. چند نفر دیگر از اهالی محله هم مشتاق می‎شوند در این کلاس‌ها شرکت کنند. با آمدن استاد دانش‌دان برفک حسابی عصبانی می‌شود و...
حضور در فضای مجازی منوط به داشتن مهارت‌های فضای مجازی است. اگر والدین در این زمینه اطلاعات خود را افزایش داده باشند، می‎توانند فرزندان را به خوبی راهنمایی کرده و بر فعالیت آنان در فضای مجازی نظارت داشته باشند. اگر پدر و مادر دانشی در این زمینه نداشته باشند، حضورشان چندان اثرگذار نخواهد بود اما در صورت آگاه بودن، می‌توانند از طریق نظارت و همراهی به فرزندان کمک کنند. والدینی که به مهارت‌های فضای مجازی مجهزند مسیر درست را به فرزندان نشان می‌دهند و درباره خطرات و آسیب‌های فضای مجازی به آنان هشدار می‌دهند.

 

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت بیست و چهارم 

 

 

مشاهده قسمت بیست و چهارم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیست و چهارم

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود