خلاصه قسمت بیست و یکم 


دردسرها در این قسمت از محله گل و بلبل همچنان ادامه دارد. گیل خان و آقای عزیز از یک طرف و آقای خوشحال از طرف دیگر متوجه می‌شوند که سفارش‌های‌شان اشتباه بوده و کسی با ارسال پیام‌های نادرست باعث تمام این اشتباهات شده است. بالاخره همه متوجه می‌فهمند که این پیام‌ها از گوشی بلبل خان ارسال شده و منشا تمام این دردسرها گوشی اوست. بلبل خان هم که حسابی خجالت زده شده، از چشم همه پنهان می‌شود تا مجبور نباشد با کسی روبه‌رو شود. گلدون خان در این جریان احساس مسئولیت می‌کند، او از بچه‌هایش توضیح می‌خواهد و متوجه می‌شود آن‌ها ناخواسته و بدون اینکه متوجه باشند تمام این مشکلات را به بار آورده‌اند.
ما باید در فضای مجازی برای بچه‌هایمان مثل چتر باشیم و از آن‌ها محافظت کنیم. نظارت والدین بر روی حضور بچه‌ها در فضای مجازی باعث می‌شود خطری آن‌ها را تهدید نکند و بتوانند استفاده مفیدی از فضای مجازی داشته باشند. نظارت و همراهی ما باید دوستانه و صمیمانه باشد و این نظارت صمیمانه از طریق ایجاد ارتباطی سالم و موفق بین والدین و فرزندان ایجاد می‌شود. به این ترتیب است که فرزندان در هر سنی، هر نوع نیاز به فضای مجازی را با پدر و مادر در میان می‌گذارند.

 

analysis icon نگاه تحلیلی به قسمت بیست و یکم

 

 

مشاهده قسمت بیست و یکم برنامه محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیست و یکم
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود