خلاصه قسمت بیست و یکم 


دردسرها در این قسمت از محله گل و بلبل همچنان ادامه دارد. گیل خان و آقای عزیز از یک طرف و آقای خوشحال از طرف دیگر متوجه می‌شوند که سفارش‌های‌شان اشتباه بوده و کسی با ارسال پیام‌های نادرست باعث تمام این اشتباهات شده است. بالاخره همه متوجه می‌فهمند که این پیام‌ها از گوشی بلبل خان ارسال شده و منشا تمام این دردسرها گوشی اوست. بلبل خان هم که حسابی خجالت زده شده، از چشم همه پنهان می‌شود تا مجبور نباشد با کسی روبه‌رو شود. گلدون خان در این جریان احساس مسئولیت می‌کند، او از بچه‌هایش توضیح می‌خواهد و متوجه می‌شود آن‌ها ناخواسته و بدون اینکه متوجه باشند تمام این مشکلات را به بار آورده‌اند.
ما باید در فضای مجازی برای بچه‌هایمان مثل چتر باشیم و از آن‌ها محافظت کنیم. نظارت والدین بر روی حضور بچه‌ها در فضای مجازی باعث می‌شود خطری آن‌ها را تهدید نکند و بتوانند استفاده مفیدی از فضای مجازی داشته باشند. نظارت و همراهی ما باید دوستانه و صمیمانه باشد و این نظارت صمیمانه از طریق ایجاد ارتباطی سالم و موفق بین والدین و فرزندان ایجاد می‌شود. به این ترتیب است که فرزندان در هر سنی، هر نوع نیاز به فضای مجازی را با پدر و مادر در میان می‌گذارند.

 

analysis icon نگاه تحلیلی به قسمت بیست و یکم

 

 

مشاهده قسمت بیست و یکم برنامه محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت بیست و یکم
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب