خلاصه قسمت دهم

آقای عزیز دلش می‌خواهد مورد توجه قرار بگیرد. او هم دوست دارد محبوب باشد اما نمی‌داند چطور!؟ همین موقع برفک از راه می‌رسد و سعی می‌کند آقای عزیز را گول بزند. آقای عزیز فکر می‌کند می‌تواند شعرهای بابابزرگ را به اسم خودش توی فضای مجازی منتشر کند تا همه او را لایک ‌کنند. او خواب می‌بیند آنقدر مشهور شده که اهالی محله می‌آیند تا با او عکس بگیرند. در سمت دیگری از محله گندم خانم آن‌قدر سرگرم گوشی‌اش شده که دیگر حواسش به آقای خوشحال و بچه‌هایش نیست. گندم خانم مشغول خواندن مطالب آقای عزیز است. مطالبی که اصلاً مال او نیست! عمو پورنگ به پدر و مادرش درباره این توضیح می‌دهد که عده‌ای مطالب دیگران را بدون منبع و نام شخص به اسم خودشان در فضای مجازی قرار می‌دهند اما اگر هر کسی آداب فضای مجازی را بداند چنین کارهایی انجام نمی‌دهد.
از جمله مسائلی که باید از همان ابتدای ورود فرزندان‌مان به فضای مجازی به آنان بیاموزیم، حق مالکیت معنوی مطالب است. اگر فرزندان‌مان ندانند که کپی کردن یک مطلب بدون ذکر منبع کار نادرستی است، دیگر مطالب را کپی نمی‌کنند. هر چند باید پیش از آموزش این نکته به فرزندان، خودمان آن را رعایت کنیم. نباید مطالب دیگران را به نام خودمان بنویسیم، حتی اگر این کار باعث محبوبیت‌مان شود.

 

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت دهم

 

 مشاهده قسمت دهم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل

 مشاهده گلچین قسمت دهم محله گل و بلبل 2

 

 


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود