خلاصه قسمت دوازدهم
 

برفک به شکل خانم چمنی درمی‌آید و می‌خواهد به شکل تازه‌ای اهالی را فریب بدهد. او برنامه‌ای روی گوشی عمو پورنگ می‌ریزد که همه پشه‌ها را به سمت او می‌برد. صبح روز بعد صورت عمو پورنگ پر از نیش پشه می‌شود. این بار هم دوباره خانم چمنی می‌آید و می‌گوید توی یک سایت اینترنتی یک راه‌حل خوب برای این مشکل پیدا کرده. اما باز هم صورت عمو پورنگ بدتر می‌شود. عمو پورنگ می‌گوید این مسائل را باید از توی سایت‌های معتبر مطالعه کرد. و برای شناختن سایت‌های معتبر باید سواد فضای مجازی داشت و سایت‌های معتبر همگی مجوز دارند ولی وقتی خانم چمنی آن سایت را بررسی می‌کند، متوجه می‌شود آن سایت مجوز ندارد. از طرف دیگر برفک با نام مستعار «حالا کار دارم» وارد محله می‌شود و شایعه می‌کند که عمو پورنگ به یک بیماری مسری مبتلا شده و باید از مجری‌گری کناره‌گیری کند.
یکی از موضوعاتی که باید همواره به آن توجه داشت، رعایت احتیاط در فضای مجازی است. هر روزه افراد زیادی موضوعات مختلفی را در فضای مجازی جستجو می‌کنند. اما اطلاعات معتبر و غیرمعتبری در فضای مجازی وجود دارد. گاهی حتی این اطلاعات بیش‌تر از آن که باعث آگاهی افراد شود به گمراهی آنان منجر می‌شود. به همین دلایل است که همه کاربران اینترنتی باید از سواد فضای مجازی برخوردار باشند، تا استفاده از فضای مجازی به یک اتفاق مثبت تبدیل شود.

 

 
 
مشاهده قسمت دوازدهم محله گل و بلبل2
 
 
 
 
مشاهده گلچین قسمت دوازدهم محله گل و بلبل 2
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود