خلاصه قسمت دوم

 

توی خانه هرکسی مشغول کاری است. هر کدام از این کارها سروصدایی تولید می‌کنند. ایاز خان، پدر عمو پورنگ تصمیم می‌گیرد جاروبرقی خانه را تعمیر کند. او کنترلی اختراع می‌کند که می‌شود با آن صدای جاروبرقی را کم کرد تا سروصدا ایجاد نشود. از طرف دیگر برفک در لباس یک فروشنده توی محله بوق می‌فروشد. و آقای خوشحال و نان خالی‌خور از او بوق می‌خرند. بچه‌های گلدون خان هم از این بوق‌ها خریده‌اند و از همه جای محله صداهای گوشخراش شنیده می‌شود. آلودگی صوتی در محله گل و بلبل بیداد می‌کند.
آلودگی صوتی یکی از معضلات امروز جامعه است و ما گاهی بدون این که حواس‌مان باشد، آلودگی صوتی ایجاد می‌کنیم. هر گونه عملی که موجب بر هم خوردن آرامش دیگران شود، رفتار نامناسبی است. چون هر کدام از ما به عنوان یک شهروند باید وظیفه شهروندی‌مان را انجام بدهیم. برای خانواده‌هایی که افراد بیمار و یا مسن در خانه دارند این آلودگی صوتی موجب آزار و اذیت شدیدتری می‌شود. هر کدام از ما می‌توانیم به عنوان بخشی از جامعه از انجام دادن رفتارها و اعمالی که سروصدای گوشخراش ایجاد می‌کنند، خودداری کرده و مراعات حال دیگران را بکنیم.

 

مشاهده قسمت دوم برنامه محله گل و بلبل 2 به صورت کامل

    
 
مشاهده گلچین قسمت دوم محله گل و بلبل 2
 
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود