خلاصه قسمت سوم

 

در این قسمت آقای بوقی یا همان برفک به بچه‌های بیش‌تری بوق می‌فروشد و باعث می‌شود محله پر از سروصدا شود. خانم چمنی از این موضوع خیلی عصبانی می‌شود و به آقای بوقی هشدار می‌دهد. آقای خوشحال و آقای نون خالی خور تصمیم گرفته‌اند توی گوش‌شان پنبه بگذارد تا سروصداها را نشوند. خانم چمنی با آقای بوقی برخورد می‌کند و به او می‌گوید حق ندارد در این محله بوق بفروشد. آقای بوقی می‌گوید بچه‌ها بوق را دوست دارند. ولی خانم چمنی همچنان مخالف است تا این‌که مرد بوق فروش ناگهان غیب می‌شود و خانم چمنی به نگهبان‌ها می‌گوید او را پیدا کنند! گلدون خان و بلبل خان در پارک مشغول حرف زدن هستند که ناگهان چشم‌شان به مرد بوق فروش می‌افتد...
هر کسی بنا به کارهایی که در طول روز انجام می‌دهد، ممکن است آلودگی صوتی ایجاد کند. همین که صدای تلویزیون را زیاد کنیم و همسایه دیوار به دیوارمان دچار مشکل شود، خودش یک جور آلودگی صوتی است. وقتی بچه‌ها مشغول بازی با رایانه هستند و آن چنان صدایش را زیاد می‌کنند که مادر و پدر دیگر قادر به انجام دادن کارهای شخصی‌شان نباشد، آلودگی صوتی ایجاد شده است. باید رفتارهای نامناسب را شناسایی کنیم. آلودگی صوتی می‌تواند به اندازه سایر آلودگی‌ها آسیب زننده باشد و دیگران را دچار دردسر کند. اگر بتوانیم رفتارهای نادرستی که موجب آلودگی صوتی می‌شوند را شناسایی کنیم، هم آرامش خودمان را حفظ کرده‌ایم و هم آرامش دیگران را.

 

 مشاهده قسمت سوم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل
  
 
 مشاهده گلچین قسمت سوم محله گل و بلبل 2

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب