خلاصه قسمت سوم

 

در این قسمت آقای بوقی یا همان برفک به بچه‌های بیش‌تری بوق می‌فروشد و باعث می‌شود محله پر از سروصدا شود. خانم چمنی از این موضوع خیلی عصبانی می‌شود و به آقای بوقی هشدار می‌دهد. آقای خوشحال و آقای نون خالی خور تصمیم گرفته‌اند توی گوش‌شان پنبه بگذارد تا سروصداها را نشوند. خانم چمنی با آقای بوقی برخورد می‌کند و به او می‌گوید حق ندارد در این محله بوق بفروشد. آقای بوقی می‌گوید بچه‌ها بوق را دوست دارند. ولی خانم چمنی همچنان مخالف است تا این‌که مرد بوق فروش ناگهان غیب می‌شود و خانم چمنی به نگهبان‌ها می‌گوید او را پیدا کنند! گلدون خان و بلبل خان در پارک مشغول حرف زدن هستند که ناگهان چشم‌شان به مرد بوق فروش می‌افتد...
هر کسی بنا به کارهایی که در طول روز انجام می‌دهد، ممکن است آلودگی صوتی ایجاد کند. همین که صدای تلویزیون را زیاد کنیم و همسایه دیوار به دیوارمان دچار مشکل شود، خودش یک جور آلودگی صوتی است. وقتی بچه‌ها مشغول بازی با رایانه هستند و آن چنان صدایش را زیاد می‌کنند که مادر و پدر دیگر قادر به انجام دادن کارهای شخصی‌شان نباشد، آلودگی صوتی ایجاد شده است. باید رفتارهای نامناسب را شناسایی کنیم. آلودگی صوتی می‌تواند به اندازه سایر آلودگی‌ها آسیب زننده باشد و دیگران را دچار دردسر کند. اگر بتوانیم رفتارهای نادرستی که موجب آلودگی صوتی می‌شوند را شناسایی کنیم، هم آرامش خودمان را حفظ کرده‌ایم و هم آرامش دیگران را.

 

 مشاهده قسمت سوم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل
  
 
 مشاهده گلچین قسمت سوم محله گل و بلبل 2

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود