خلاصه قسمت سیزدهم

صدای عمو پورنگ گرفته و او فقط می‌تواند مثل یک پشه ویزویز کند. به همین دلیل عمو پورنگ نتوانسته روز قبل برنامه‌اش را اجرا کند و امروز هم اصلاً صدای‌اش در نمی‌آید. همه نگران حال عمو پورنگ هستند. هر کسی هرکاری از دستش برمی‌آید، انجام می‌دهد تا صدای عمو پورنگ دوباره برگردد. از طرف دیگر برفک می‌داند که به زودی ویزویز عمو پورنگ قطع می‌شود و صدایش برمی‌‌گردد. او می‌خواهد با یک شیشه شربت کاری کند که عمو پورنگ به ویزویز کردن ادامه بدهد. برفک با فریب دادن بچه‌های آقای خوشحال شیشه شربت را به آن‌ها می‌دهد اما همان موقع بچه مردم از راه می‌رسد و به افق و بامداد و طلوع هشدار می‌دهد.

گاهی یک اشتباه کوچک در فضای مجازی می‌تواند عواقب بزرگی در پی داشته باشد. به عنوان مثال افرادی که در نهایت بی‌احتیاطی اسم و شماره تلفن و یا رمز عبور کارت‌های بانکی‌شان را در سایت‌های نامعتبر ثبت می‌کنند، نمی‌دانند که این کار تا چه اندازه می‌تواند موجب ضرر و زیان‌شان شود. برای همین است که داشتن سواد مجازی و شناختن سایت‌های معتبر اهمیت دارد. استفاده از نرم‌افزارهای مختلفی که عرضه می‌شوند نیز باید براساس گروه سنی تعیین شود. در همین راستا فرزندان باید از برنامه‌هایی استفاده کنند که مناسب سن‌شان باشد و والدین نیز از نظارت بر آنان غافل نشوند.

 
 
 
مشاهده قسمت سیزدهم محله گل و بلبل2
 
مشاهده گلچین قسمت سیزدهم محله گل و بلبل 2
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود