خلاصه قسمت سی ام

یک فکر تازه به ذهن برفک می‎رسد! او می‌خواهد کودک درون عمو پورنگ را تربیت کند، آن هم به روش خاص خودش! او اکسیر تفکیک را برای این کار انتخاب می‌کند. برفک با یک ترفند ساده کودک درون عمو پورنگ را از او جدا می‌کند اما عمو پورنگ آن قدر شیطنت می‌کند که حتی برفک هم از پس او برنمی‌آید و اکسیر جابجایی را روی او می‌ریزد. کودک درون عمو پورنگ هم به همه جا سرک می‌کشد و درست مثل یک کودک شیطنت می‌کند. در چنین شرایطی تمام اهالی محله گل و بلبل از تغییر رفتار و اعمال عمو پورنگ تعجب می‌کنند. عمو پورنگ بازیگوشی به راه می‌اندازد و محله را شلوغ می‌کند.
این قسمت از برنامه عمو پورنگ دو پیام با خودش دارد. یک پیام مستقیم و یک پیام پنهان و مستتر. پیام مستقیم برنامه این است که هر کدام از ما همان اندازه که به جنب و جوش و سرگرمی احتیاج داریم، گاهی هم باید سکوت کنیم. خوب است که مراقب کودک درون‌مان باشیم اما نباید رفتارهای‌مان کودکانه باشد. پیام مستتر نیز آن است که باید بین احساسات درونی و رفتار بیرونی‌مان تعادل برقرار کنیم و این تعادل باید در فضای مجازی هم حفظ شود. یعنی اگر قرار باشد مثل کودکان هیچ کنترلی بر روی هیجانات‌مان نداشته باشیم و آن‌ها را در فضای مجازی هم تخلیه کنیم، با مشکل روبه‌رو می‌شویم اما با ایجاد تعادل می‌توانیم به یک کاربر شایسته تبدیل شویم.

 

مشاهده قسمت سی ام محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 

 

مشاهده گلچین قسمت


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود