خلاصه قسمت سی ام

یک فکر تازه به ذهن برفک می‎رسد! او می‌خواهد کودک درون عمو پورنگ را تربیت کند، آن هم به روش خاص خودش! او اکسیر تفکیک را برای این کار انتخاب می‌کند. برفک با یک ترفند ساده کودک درون عمو پورنگ را از او جدا می‌کند اما عمو پورنگ آن قدر شیطنت می‌کند که حتی برفک هم از پس او برنمی‌آید و اکسیر جابجایی را روی او می‌ریزد. کودک درون عمو پورنگ هم به همه جا سرک می‌کشد و درست مثل یک کودک شیطنت می‌کند. در چنین شرایطی تمام اهالی محله گل و بلبل از تغییر رفتار و اعمال عمو پورنگ تعجب می‌کنند. عمو پورنگ بازیگوشی به راه می‌اندازد و محله را شلوغ می‌کند.
این قسمت از برنامه عمو پورنگ دو پیام با خودش دارد. یک پیام مستقیم و یک پیام پنهان و مستتر. پیام مستقیم برنامه این است که هر کدام از ما همان اندازه که به جنب و جوش و سرگرمی احتیاج داریم، گاهی هم باید سکوت کنیم. خوب است که مراقب کودک درون‌مان باشیم اما نباید رفتارهای‌مان کودکانه باشد. پیام مستتر نیز آن است که باید بین احساسات درونی و رفتار بیرونی‌مان تعادل برقرار کنیم و این تعادل باید در فضای مجازی هم حفظ شود. یعنی اگر قرار باشد مثل کودکان هیچ کنترلی بر روی هیجانات‌مان نداشته باشیم و آن‌ها را در فضای مجازی هم تخلیه کنیم، با مشکل روبه‌رو می‌شویم اما با ایجاد تعادل می‌توانیم به یک کاربر شایسته تبدیل شویم.

 

مشاهده قسمت سی ام محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 

 

مشاهده گلچین قسمت


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب